GLOW COCKTAIL / ХИДРО МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 60 МЛ.

915 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009829883

СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДУЊА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сјајте! Добијте сјај и здрав тен на вашата кожа со ова маска за контролирање на пигментацијата, збогатена со алги и полни со витамини – екстракти од скандинавска дива капина и дуња, за инстантно живнат тен. Хидрира, осветлува и заштитува од хиперпигментации и алтерации на тенот на кожата предизвикани од стареење, изложеност на сонце и други околински фактори. Витамините и овошните киселини помагаат да се обнови младешкиот сјај и хомогеноста на тенот на кожата.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Дарежливо нанесете на чисто лице и врат. Исплакнете по 10 минути. Користете два пати неделно. За најдобри резултати, комплетирајте со Glow Cocktail Illuminating Anti-Pigmentation Serum. 


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, CELLULOSE, ALCOHOL, CELLULOSE GUM, SODIUM LEVULINATE, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM ANISATE, LACTIC ACID, SODIUM PCA, AROMA, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL EXTRACT, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Поврзани производи

Најгоре