GLOW COCKTAIL / СЕРУМ ПРОТИВ ПИГМЕНТАЦИИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

745 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009829876

ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДУЊА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сочен тим на бобинки кој носи инстантно измазнување и светлина. Формулиран со дива капина и дуња, кои се полни со витамин Ц, овој серум за против пигментации нуди посветол и помазен тен. Лесната формула инстантно ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на пигментирани дамки предизвикани од стареење, изложеност на сонце и околински стресови. Серумот ја илуминира вашата кожа, оставајќи ја светла, мазна и свиленкаста.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на чисто лице и врат. За најдобри резултати, проследете со Glow Cocktail Brightening Hydro Mask.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM PCA, AROMA, SODIUM LEVULINATE, CELLULOSE, MICA ( CI 77019 ), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM ANISATE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Поврзани производи

Најгоре