Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

GLOW COCKTAIL / СЕРУМ ПРОТИВ ПИГМЕНТАЦИИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 25 МЛ.

925 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (24)

Баркод: 4751009829876

ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ДУЊА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Серум за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Тонирање (Toning)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - Mossa
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Сочен тим на бобинки кој носи инстантно измазнување и светлина. Формулиран со дива капина и дуња, кои се полни со витамин Ц, овој серум за против пигментации нуди посветол и помазен тен. Лесната формула инстантно ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на пигментирани дамки предизвикани од стареење, изложеност на сонце и околински стресови. Серумот ја илуминира вашата кожа, оставајќи ја светла, мазна и свиленкаста.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на чисто лице и врат. За најдобри резултати, проследете со Glow Cocktail Brightening Hydro Mask.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM PCA, AROMA, SODIUM LEVULINATE, CELLULOSE, MICA ( CI 77019 ), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM ANISATE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Емилија
28/07/2023
Odlicen

Natasha
28/07/2023
Odlicen

Bojana
16/05/2023
Odlichen kako i sè od Mossa!

Violeta Cvetkovska
24/03/2023
За жал, кај мене не покажа резултат. Имам сува кожа со дамка од сонце на слепоочницата, бледа е и скоро незабележлива, и по некоја пега. Баш поради тоа помислив дека ќе има резултат и ќе ги снема дамките. Се си остана така и покрај потрошеното шишенце.

Ана Латковска
06/02/2023
Серумот на Моса за кратко време го покажа своето дејство врз мојата кожа и направи да се заљубам во ефектот и резултатот. Ја осветлува кожата, го освежува тенот и дава сјај на лицето.

Ivana
29/12/2022
Kaj mene dade odlicni rezultati po letnoto pigmentiranje na kozata, topla preporaka.

Aneta Vuchkovska
28/12/2022
Odlichen serum

Zorica gligurovska
18/12/2022
Instant hidratacija I sveza koza preubava! Vredi sekoe denarce

Марија Мариноска
18/12/2022
Предобар серум што го изедначува тенот и ги избледува флеките. Дава мекост и прекрасен сјај на кожата!

Ирена Д.
27/11/2022
Предобар серум, кожата ја прави мека и нежна како свила, хидрирана и со прекрасен сјај!

S.M
25/11/2022
Odlicen

Славица Тасевска
10/10/2022
Прекрасен серум, мириса преубаво, дава сјај на кожата!

Сара
18/09/2022
Predobar serum Gi namaluva flekite i dobro ja hidrira kozata ! Topla preporaka.

Ivana K
31/07/2022
Серумот ми се допадна многу, би го земала повторно.

Сара Миланова
30/06/2022
Задоволна сум од серумот. По кратко користење имаше добри резултати

HD
16/06/2022
Одличен, значително ми ги намали флеките кои ми се појавија за време на бременост (мелазма)

Emi
23/05/2022
Odlicen

Kate
18/05/2022
Najdobri

Edna Ketrin
17/05/2022
За овој серум би сакала да кажам дека е најдобриот некогаш формулиран серум. Самите состојки даваат толку добра хидратација на лицето, што овозможува преку целиот ден да изгледа свежо. Поради присуството на витамин Ц дава мазен изглед, го изедначува тенот. Верувам дека повеќето ќе го обожаваат, особено оние со мрсна кожа.

Cvetanka Rizova
27/04/2022
Glow coctail na MOSSA od bellina e sovrsenstvo za izednacuvanje na tenot, svezina i bleskav izgled

Габриела Станојовска
26/04/2022
Задоволна сум од серумот. По кратко користење имаше добри резултати

Milica
16/04/2022
Odlicen serum, nemasna, nelepliva struktura, po negova upotreba liceto navistina sjae...

Maya
11/02/2022
Odlichen! Em deluva, em hidrira!

Ivana Radulovikj
24/01/2022
Predobar serum. Toplo go preporacuvam!

Поврзани производи

Најгоре