SKIN SOLUTIONS / ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ ОД ЈАГЛЕН ПРОТИВ АКНИ - 60 МЛ.

785 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009827766

ДЕТОКСИФИКАЦИЈА • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
AКТИВЕН ЈАГЛЕН • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД РИБИЗЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој пилинг за прочистување на пори со црна рибизла, инстантно ја прочистува и детоксифицира кожата. Активниот јаглен делува како магнет кој ја извлекува длабоко навлезената нeчистотија, која ги запушува порите и и помага на кожата да се ослободи од околинските загадувачи. Содржи црна рибизла – богата со антиоксиданти, која ја зајакнува бариерата на кожата и нејзината хидратација. Кремавата текстура ја остава кожата со меко и удобно чувство.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте со нежни, кружни движења. Исплакнете темелно. Користете 2-3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDROGENATED CASTOR OIL, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, CHARCOAL POWDER, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) FRUIT EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, AROMA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре