YOUTH DEFENCE / АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 200 МЛ.

640 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009827759

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Двојно зголемете ја енергијата на вашата кожа и нејзиниот сјај, со овој тоник полн со антиоксиданти. Антиоксидантите од боровница помагаат да се заштити кожата од штетата што ја предизвикуваат слободните радикали, додека витамините од дива капина делуваат на обновата на младешкиот сјај.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата од MOSSA која ја преферирате. За секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, BETAINE, SODIUM PCA, BENZYL ALCOHOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, SODIUM BENZOATE, XYLITOL, AROMA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID.

Поврзани производи

Најгоре