Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

SKIN SOLUTIONS / ТОНИК СО САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ - 200 МЛ.

835 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (24)

Баркод: 4751009827742

ПРОЧИСТУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД РОЗА • АХА/БХА КИСЕЛИНИ • ЕКСТРАКТ ОД РИБИЗЛА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Тоник за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Прочистување (Purification)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - Mossa
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Поставете го тонот на вашата рутина за нега на кожа! Овој тонер спречува запушување на порите и го балансира лачењето на себум (ВНА). АНА ги отстранува мртвите клетки, истовремено чистејќи и намалувајќи ја видливоста на порите. Екстрактот од рибизла ја зајакнува бариерата на кожата и нејзината хидратација.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата за хидратација од MOSSA што ја преферирате. За секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) FRUIT EXTRACT, BETAINE, SODIUM PCA, HYDROLYSED GLYCOSAMINOGLYCANS, PROPANEDIOL, SALICYLIC ACID, AROMA, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Hristina
13/07/2023
Odlicen tonik!

Ана
18/02/2023
Нежен тоник кој не ја суши кожата, но не забележав драстична промена во однос на појавата на црнки/акни. Не би го купила повторно, на мојата кожа би одговарал тоник со посилни активни состојки.

AngjelaM
16/02/2023
Одличен против акни.

Ана Наумоска
27/01/2023
Магнолија ми го препорача во рутина и е предобар.

eva
16/11/2022
Predobar za crnki

06/11/2022
Odlicen e sprecuva pojava na akni i ne ja susi kozata

Ana Shopovska
01/10/2022
Odlicen!

Јасмина
07/09/2022
Одличен

Славица Тасевска
01/07/2022
Одличен тоник, спречува појавување на нови акни.

Bisera
12/06/2022
Незаменлив

C.S.
11/06/2022
Ubava mirizba i prekrasen efekt!

Edna Ketrin
17/05/2022
Го нанесувам навечер самостојно и после него следува крема, дефинитивно ефектот е задоволувачки. Ја прочистува кожата, спречува појава на акни.

Ани
15/05/2022
Одличен!!!

Ева
09/05/2022
Најдобар продукт против црнки до сега!

Zlatka Dosevska
01/05/2022
Predobar i nezen toner koj pomaga vo vecnata borba protiv crnki i akni.

Dusica
20/04/2022

Елена
15/02/2022
Чудо од тонер

Mimi
11/02/2022
Predobar! ❤

Кате
10/02/2022
Нежен тоник кој помага во борбата со акните и го регулира себумот.

Валерија И.
08/02/2022
Одличен!

Елена Н
14/12/2021
Предобар за акни и црнки

Ажда Агуш
13/10/2021
top!

Monika Srebrenovska
06/10/2021
Odlicen

Valentina Jovanovska
30/09/2021
Predobar tonik vo kombinacija so Jusy Clean procistuvacta gel/pena nerazdvojno kombo

Поврзани производи

Најгоре