YOUTH DEFENCE / РЕГЕНЕРИРАЧКА НОЌНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 50 МЛ.

855 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009823126

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ВОДА ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД КАПИНИ • ОМЕГА 3-6
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Посакајте ги најслатките подмладувачки, соништа за вашата кожа! Оваа органска сертифицирана ноќна крема со Омега 3-6 масни киселини од капини, има тројно подмладувачко дејство.

1.    Скапоценото масло од капини ја храни и хидрира кожата додека спиете.

2.    Биоактивниот комплекс од Омега 3-6 масни киселини ги враќа природните заштитни способности на кожата.

3.    Антиоксидантите од капини го одложуваат процесот на стареење и ја подобруваат затегнатоста на кожата.

Резултати: Кожата изгледа подмладено следното утро. 89% од жените ја почувствувале својата кожа помазна, позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа, вклучително и сензитивна.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете секоја ноќ на чисто лице и врат.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATE, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SQUALANE, CETEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, RUBUS FRUTICOSUS (BLACKBERRY) FRUIT EXTRACT, RUBUS FRUTICOSUS (BLACKBERRY) FRUIT OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре