YOUTH DEFENCE / ХРАНЛИВА ДНЕВНА КРЕМА ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА - 50 МЛ.

790 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009823119

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ДИВА КАПИНА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нахранете ја вашата кожа со оваа скапоцена крема со троен ефект!

1.      Формула со биоактивен комплекс од дива капина и витамин Ц, која ја храни и хидрира кожата.

2.      Фрагментираната хиалуронска киселина помага да се измазни појавата на брчки, предизвикана од дехидратација.

3.      Антиоксидантите од дива капина штитат од надворешни штетни загадувачи.

Кремавата и богата текстура ја храни и омекнува кожата, давајќи и мазно чувство.

Резултати: 93% од жените почувствувале инстантна хидратација. 89% ја почувствувале својата кожа позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: За сува и сензитивна кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, DECYL COCOATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре