YOUTH DEFENCE / ХИДРАТАНТНА ДНЕВНА КРЕМА ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 50 МЛ.

790 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009823102

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ВОДА ОД ЛАВАНДА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД БОРОВНИЦА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вашата кожа ќе го цени тројниот ефект на оваа хидратантна крема!

1.     Формула со биоактивен комплекс од боровница и витамин Е кои длабински ја хидрираат кожата.

2.        Фрагментираната хиалуронска киселина овозможува помазен изглед на брчките.

3.     Антиоксидантите од боровница штитат од штетно околинско загадување и се борат со процесот на стареење.

Свиленкастата и лесна текстура лесно се апсорбира, оставајќи мазно чувство.

Резултати: 97% од жените почувствувале инстантен хидрирачки ефект. 87% ја почувствувале својата кожа помазна, позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: Препорачана за нормална, комбинирана и сензитивна кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRIES) FRUIT OIL, SODIUM PCA, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре