CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА - 50 МЛ.

370 МКД

Цена со 18% ДДВ.

( 5 од 2 оцени )

Баркод: 4744183019102

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД АЈДУЧКА ТРЕВА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Вода од ајдучка трева
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Calming
  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки - Масло од лаванда , Коњска детелина , Масло од нане , Вода од камилица , Корен од жолт локван
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Dr. Konopka's

Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ја хранат кожата и ѝ даваат мазен и кадифен изглед. Комбинирано со органска ајдучка трева, го спречува сушењето и појавувањето на иритации на кожата и го задржува прекрасниот блесок.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Мила
11/10/2021
Оваа крема ја користам секое утро и навечер пред спиење, и сум многу задоволна. Ја прави кожата мека, и дава чувство на хидратација.

Slavica
06/10/2021
Прекрасна крема , дава максимална хидратација , не го масти лицето. Ја препорачувам од сè срце!

Поврзани производи

Најгоре