VITAMIN COCKTAIL / МАСЛО ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

855 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009824383

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ДОМАТ
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој активно подмладувачки концентрат од 10 потентни природни масла и мешавина од мултивитамини од волчји трн и малини, инстантно ја смирува и разгалува кожата, враќајќи и ги сјајот и влажноста. Содржи уникатна мешавина од масла од малина, волјчи трн, семе од јојоба, бадем, авокадо, маслинка, касјија, семка од слива, ноќниче, шипинка, овес и домат. Инстантно го подобрува изгледот и чувството на сува, уморна, безживотна и кожа без сјај.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте неколку капки од маслото на кожата на лицето и вратот, проследете со крема за хидратација. Алтернативно, промешајте со вашата омилена дневна, или ноќна крема од MOSSA.


СОСТОЈКИ (INCI): SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DECYL COCOATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, DIHEPTYL SUCCINATE, ROSA CANINA (ROSEHIP) FRUIT EXTRACT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, TOCOPHEROL, PRUNUS DULCIS (ALMOND) KERNEL OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL OIL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, PRUNUS DOMESTICA (PLUM) SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCERIN/SEBACIC ACID COPOLYMER, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL.

Поврзани производи

Најгоре