VITAMIN COCKTAIL / МАСКА И НОЌНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 60 МЛ.

910 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009827223

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД РИБИЗЛА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со екстракти од волчји трн и малини, кои се полни со мултивитамини, како и супердоза на хиалуронска киселина, овој свиленкаст, повеќенаменски третман, инстантно ја прави кожата од безживотна, до сјајно младешка и боженствено мека. Хиалуронската киселина носи инстантен ефект на исполнетост, додека антиоксидантите кои го заштитуваат колагенот, му пркосат на стареењето. Мултивитамините од бобинки ја хранат кожата со енергија и влажност. Инстантно исполнува и енергизира уморна, сува и безживотна кожа.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

Како маска - нанесете дарежливо на чиста кожа, оставете да делува 20 минути, избришете го вишокот.

Како ноќна крема - нанесете тенок слој на чисто лице и нека отстои во текот на ноќта. Препорачливо да се користи неколку пати во неделата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, RIBES RUBRUM (WHITE CURRANT) FRUIT EXTRACT, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, SODIUM LEVULINATE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ARACHIDYL GLUCOSIDE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, SODIUM ANISATE, MICA ( CI 77019 ), BETAINE, SODIUM PCA, SORBUS AUCUPARIA (ROWAN) FRUIT EXTRACT, LECITHIN, COCO GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM HYALURONATE, GALACTOARABINAN, TOCOPHEROL, CI 77492 (IRON OXIDE), CUCURBITA PEPO (PUMPKIN) FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, SODIUM PHYTATE, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, VANILLIN, CI 77491 (IRON OXIDE).

Поврзани производи

Најгоре