JUICY CLEAN / ПРОЧИСТУВАЧКА КРЕМ-ПЕНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 190 МЛ.

610 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009826653

ПРОЧИСТУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ВОДА ОД ЛАВАНДА • АХА КИСЕЛИНИ • ЕКСТРАКТ ОД РИБИЗЛА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Спремни за вашата следна опсесија за нега на кожа? Веруваме дека токму таа опсесија ќе биде нашиот природен крем-мус за чистење со АНА киселини од бела рибизла. Нежно ја прочистува кожата и отстранува шминка без нарушување на природниот pH баланс на кожата. Уживајте во чистата, свежа и сјајна кожа на лицето што следува потоа.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте мала количина од производот на целото лице, исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ALCOHOL, GLYCERIN, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, DEHYDROXANTHAN GUM, RIBES RUBRUM (WHITE CURRANT) FRUIT EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, LACTIC ACID, AROMA, SODIUM BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POTASSIUM SORBATE, MICA ( CI 77019 ), LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре