YOUTH DEFENCE / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 15 МЛ.

790 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009823133

ИЗМАЗНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД ЛАВАНДА • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ДИВ КОСТЕН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Измазнете ја и негувајте ја околуочната регија со оваа скапоцена, органски сертифицирана крема за околу очи. Вистинскиот херој во овој производ е капината, богата со Омега 3-6 масни киселини. Екстрактот богат со капини, лесно се апсорбира во кожата околу очите. Омега 3-6 комплексот ја храни и хидрира кожата.

Резултати: 92% од жените потврдуваат дека околуочниот предел го чувствуваат позатегнат, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на околуочната регија наутро и/или навечер.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, CETEARYL ALCOHOL, RUBUS FRUTICOSUS (BLACKBERRY) FRUIT EXTRACT, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE-CHESTNUT) SEED EXTRACT, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CELLULOSE, SODIUM PCA, DICAPRYLYL CARBONATE, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, LINALOOL, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE.

Поврзани производи

Најгоре