TIME MIRACLE SLEEP & PEEL / НОЌЕН ПИЛИНГ СЕРУМ ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА, БРЧКИ И ПИГМЕНТАЦИЈА – 30 МЛ.

2.760 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223007248

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
СОК ОД БРЕЗА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој длабоко-подмладувачки, ултра-рафиниран серум делува да ги намали знаците на стареење и замор додека спиете. Нежно ексфолирачката лактобионична киселина и водата од северна бреза која стимулира закрепнување, обезбедуваат напредна нега преку ноќ за да видно го осветлат, подобрат тенот на кожата и помагаат во корекција на брчки.

Софистицираната формула открива помазна и пополна кожа на изглед после само една ноќ. Континуирана употреба дава подобрување во текстура на кожата, цврстина и тен, помагајќи да се минимизира појавата на темни дамки и видливи знаци на стареење. Погоден за сите типови на кожа, особено возрасна/зрела, уморна и слаба кожа.

76% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа пред спиење. Избегнувајте користење на други производи за нега на кожа најмалку еден час. Користете 3 пати неделно, или како интензивен 30 дневен курс 2-3 пати годишно. Избегнувајте директно изложување на сонце за време на и после курсот. Користете крема за сончање.


СОСТОЈКИ (INCI): BETULA ALBA (BIRCH) JUICE, LACTOBIONIC ACID, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM PCA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL LAURATE, POTASSIUM HYDROXIDE, AROMA, COCO CAPRYLATE/CAPRATE, DICAPRYLYL CARBONATE, TRIHEPTANOIN, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, CELLULOSE, BISABOLOL, XANTHAN GUM, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), PALMITIC ACID, STEARIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA, SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре