DERMA COLLAGEN / HYDRA-FILL СЕРУМ СО ПЕПТИДИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

2.640 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223005404

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД СПИРУЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Формулиран со биотехнолошки добиени природни пептиди, микроалги и хиалуронска киселина, овој ултра-рафиниран серум помага да се стимулира синтезата на колаген за подобрена цврстина и еластицитет на кожата.

Ја надополнува кожата со есенцијални протеини и аминокиселини, зајакнувајќи ја вонклеточната матрица на кожата. Лесната, иновативна текстура се впива во кожата, осигуривајќи траен комфор и ултра-кадифено чувство.


20% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


МУЛТИНАМЕНСКА НЕГА ЗА КОЖА

  • поддржува синтеза на колаген
  • интензивно хидрира
  • зајакнува
  • помага во подобрување во цврстината на кожата

УЛТРА-СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА

Развиена преку иновативна технологија, линијата Derma Collagen обезбедува исклучителна мазност и ултра-свиленкасто чувство, користејќи само природни, чисти и состојки прилагодени на кожата. Без силикони, петрохемикалии и други сомнителни адитиви.

Поглед од близу – КОЛАГЕН

  • сочинува до 80% од волуменот на кожата
  • дефинира колку младешка, цврста и исполнета ќе изгледа вашата кожа
  • колагенот опаѓа како што старееме
  • после 25тата година, количината на колаген паѓа за 1% секоја година


Главни извадоци од формулата

ХЕКСАПЕПТИД – 11

Овој биотехнолошки добиен природен пептид се состои од 6 аминокиселини. Се врзува за рецепторите на клеточната површина, помагајќи да се заштити и поддржи синтезата на колаген. Го задржува појавувањето на брчки и лабавост.

СПРУЛИНА

Богати со протеини и сите есенцијални аминокиселини, овие микро алги помагаат да се поттисне активноста, ако има ензими кои го деградираат колагенот.

Хиалуронска киселина

Ја хидрира и исполнува кожата, го штити колагенот за подобрена еластичност на кожата.

ЕКСТРАКТ ОД ФИТОПЛАНКТОН

Помага во стимулација на синтезата на колагенот.

СОДИУМ ХИАЛУРОНАТ

Овозможува епидермисот да постигне поголема еластичност и зголемена пластичност. Ја олеснува апсорпцијата на други активни состојки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа секое утро и навечер. Проследете со Derma Collagen Hydra – Silk Firming Cream.


СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, AQUA, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL CITRATE/LACTATE/LINOLEATE/OLEATECAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, TRIHEPTANOIN, GLYCERYL STEARATE, ALCOHOL, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PHYTATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACTAL, TEROMONAS FERMENT EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, LINALOOL, LIMONENE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.Поврзани производи

Најгоре