GROW / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН, ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ И ЗА СТИМУЛИРАЊЕ НА РАСТ НА КОСАТА - 250 МЛ.

1.225 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009820682

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ВОЛУМЕН
ЕКСТРАКТ ОД ЛИСИЧАРКА • ЦИНК • КОФЕИН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внеси ја својата е-пошта и ќе ти пратиме порака кога продуктот ќе биде на залиха


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Започнете уште еден добар ден за коса со овој шампон базиран на кaфеин, цинк и габи, богат со витамин за раст ниацин [B3] и задебелувачка пантотенска киселина [B5] од Северна Лисичарка. Го реактивира вашиот скалп и ја чисти вашата коса правејќи ја мека, мазна и обемна.

ВО ФОКУС:

Екстракт од Лисичарка за подолги и поцврсти прамени.

Физичкиот и емоционалниот стрес, изложеноста на УВ, промената на годишните времиња, лошата исхрана, недостатокот на есенцијални хранливи материи, лошите навики за нега и стилизирање на коса - сите овие фактори негативно влијаат на растот, дебелината, отпорноста и сјајот на косата. Екстрактот од Северна Лисичарка содржи витамини за зголемување на растот – ниацин (Б3), биотин (Б7) и патотенска киселина (Б5), како и 12 амино киселини, 32 различни актиоксиданти и бета – глукани кои помагаат ефективно да се зајакне кревката, фина коса, да се неутрализира штетното влијание од околината и да се обнови природната виталност, сила и сјај на вашата коса. Со збогатување на нашите формулации со кафеин и цинк, кои ги енергизираат фоликулите и ја зголемуваат микроциркулацијата, создадовме единствен режим во 3 чекори за нега на коса за зголемен раст, за подолги, поцврсти и посјајни прамени.

РАСТ – го прочистува скалпот, овозможува раст на коса, подобрува еластицитет, зголемува волумен, контролира масност.

СОСТОЈКИ

Поради уникатниот состав од Б витамин групите, амино – киселините и антиоксидантите, екстрактот од Лисичарка ги гарантира сите потребни предуслови за  зајакнување и раст на косата. Цинкот го нормализира скалпот, додека кофеинот ја стимулира микроциркулацијата, помагајќи да се спречи губиток на косата и истенчување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса, масирајте и по 2 минути исплакнете. За сите типови на коса. Корисен за фарбана коса. Погоден за секојдневна употреба.

За најдобри резултати, користете го во комбинација со МADARA GROW VOLUME регенераторот.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM COCO SULPHATE, CHANTHARELLUS CIBARIUS (CHANTERELLE) EXTRACT, GLYCERIN, CITRIC ACID, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, PCA GLYCERYL OLEATE, ZINC PCA, COCO GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, AROMA, CAFFEINE, XYLITYLGLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, ANHYDROXYLITOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, HYDROLYZED KERATIN, XYLITOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре