DERMA COLLAGEN / HYDRA-SILK КРЕМА СО ПЕПТИДИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 50 МЛ.

2.455 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223005398

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД СПИРУЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Формулиран со биотехнолошки добиени природни пептиди, микроалги и хиалуронска киселина, овaa ултра-свиленa кремa интензивно ја хидрира кожата, осигурувајќи заштита и поддршка на колагенoт. Ја надополнува кожата со есенцијални протеини и аминокиселини, зајакнувајќи ја вонклеточната матрица на кожата.

Ја намалува појавата на линиите и брчките за помазен, посилен и младешки сјаен изглед. Лесната текстура ја разгалува кожата и ја измазнува, одржувајќи ја мека и еластична.

20% состојки од органско потекло  

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


МУЛТИНАМЕНСКА НЕГА ЗА КОЖА

  • поддржува синтеза на колаген
  • интензивно хидрира
  • зајакнува
  • помага во подобрување во цврстината на кожата


УЛТРА-СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА

Развиена преку иновативна технологија, линијата Derma Collagen обезбедува исклучителна мазност и ултра-свиленкасто чувство, користејќи само природни, чисти и состојки прилагодени на кожата. Без силикони, петрохемикалии и други сомнителни адитиви.


Поглед од близу – КОЛАГЕН

  • сочинува до 80% од волуменот на кожата
  • дефинира колку младешка, цврста и исполнета ќе изгледа вашата кожа
  • колагенот опаѓа како што старееме
  • после 25тата година, количината на колаген паѓа за 1% секоја годинаГлавни извадоци од формулата

ХЕКСАПЕПТИД – 11

Овој биотехнолошки добиен природен пептид се состои од 6 аминокиселини. Се врзува за рецепторите на клеточната површина, помагајќи да се заштити и поддржи синтезата на колаген. Го задржува појавувањето на брчки и лабавост.

СПРУЛИНА

Богати со протеини и сите есенцијални аминокиселини, овие микро алги помагаат да се поттисне активноста, ако има ензими кои го деградираат колагенот.

Хиалуронска киселина

Ја хидрира и исполнува кожата, го штити колагенот за подобрена еластичност на кожата.

ЕКСТРАКТ ОД ФИТОПЛАНКТОН

Помага во стимулација на синтезата на колагенот.

СОДИУМ ХИАЛУРОНАТ

Овозможува епидермисот да постигне поголема еластичност и ја олеснува апсорпцијата на други активни состојки.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте на чиста кожа секое утро и навечер. Користете го во комбинација со Derma Collagen Hydra – Fill Firming Serum за најдобри резултати.


СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, SODIUM PCA, ALCOHOL, AROMA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), MICA ( CI 77019 ), PALMITIC ACID, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PHYTATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT, ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, CI 77681 (TIN OXIDE), LINALOOL, LIMONENE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.Поврзани производи

Најгоре