DEEP MOISTURE / ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ И ИРИТАЦИИ – 50 МЛ.

1.840 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009821399

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овозможете и на вашата кожа длабинска и балансирана хидратација со овој не-комедоген производ за хидратација, без масла во составот. Смирувачки растителни шеќери, хиалуронска киселина и екстракт од кора од даб, здружени за да го балансираат микробиомот на кожата за чист, не толку сјаен и тен без несовршености.

Се апсорбира непосредно по нанесувањето, оставајќи ја вашата кожа матирана и смирена.

Погоден за мрсна, проблематична кожа. За секојдневна употреба.


14% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете секое утро и/или навечер на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ALCOHOL, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH-HAZEL) LEAF WATER, GLYCERIN, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, PLANTAGO MAJOR (PLANTAIN) LEAF EXTRACT, PROPANEDIOL, GALACTOARABIN, ANQUERCUS ROBUR (OAK) BARK EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SALVIA) LEAF EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, AROMA, AMORPHOPHALLUS KONJAC ROOT EXTRACT, SODIUM ANISATE, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре