BI-PHASE / ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА – 100 МЛ.

Ново

955 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223000935

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД РОЗА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овозможете и момент на луксуз на вашата кожа со овој смирувачки, сертифициран природен, двофазен отстранувач на шминка. Маслениот дел успешно и без проблем се справува и со најтешките задачи, отстранувајќи секаков вид на кармини, маскари, долготрајна шминка и физички филтри од заштитни креми без никаква потреба од јако триење на лицето, додека прочистувачкиот воден дел го плакне лицето и го остава перфектно исчистено.

Збогатен со хиалуронска киселина и хидролати од роза, хамамелис и синчец, нежната формула ја омекнува, смирува и балансира кожата, смирува иритации, ги намалува порите и ја зголемува хидратацијата.

5% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS NATURAL


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Добро протресете пред секоја употреба, нанесете на вата и поминете ги очите, лицето и усните. Продолжете ја рутината со секојдневниот чистач. Погодно како прв чекор при двојно чистење.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, AQUA, CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF WATER*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM PHYTATE, LACTIC ACID, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE.

* состојки од органско земјоделство Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре