CLARIFYING / ТОНИК СО САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 200 МЛ.

1.075 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4751009821320

ПРОЧИСТУВАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • МАТ ЕФЕКТ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • ДАБОВА КОРА • КОРЕН ОД ИЃИР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Адстригентен тоник, кој длабински ја ексфолира мрсната кожа со затнати пори. Збогатен со салицилна киселина, прочистува, ги намалува сјајот и порите, спречува флеки и ја регулира природната pH вредност на кожата.

Избалансираната pH формула со екстракти од дабова кора и корен од иѓир ја контролира масленоста на кожата, додека хидролатите и природните хидратантни состојки ѝ даваат на кожата мат ефект и ја прават да изгледа чиста и свежа.

Овој тоник е спакуван во 100% реискористена пластика, претходно произведена за друга намена, како дел од стратегијата на компанијата да се намали производството на нова пластика.


19% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата и прочистете го лицето. Алтернативно може да го нанесете и директно со дланките. Проследете со вашата омилена крема од Мадара. Користете наутро и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, ALCOHOL, GLYCERIN**, ACORUS CALAMUS ROOT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, BETAINE, QUERCUS ROBUR BARK EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SALICYLIC ACID.

* состојки од органско земјоделство

** создадено од органски состојки Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Поврзани производи

Најгоре