NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION D-TOX ПИЛИНГ ЗА СКАЛП – 150 МЛ.

Ново

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
БЕТУЛИН • КАОЛИН ГЛИНА • АЛУВИУМСКА КАЛ

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овoj пилинг го чисти скалпот, отстранувајќи го вишокот себум и нечистотии и го обновува балансот на хидратација. Каолин глината има хидратантни и регенерирачки својства и длабински го чисти скалпот. Бетулин е природен антисептик кој се наоѓа во брезата.  Алувиумската кал го обновува балансот на скалпот и нежно ја чисти косата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од пилингот на вашиот скалп, на мокра коса. Оставете го да делува 2-3 минути па потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF ORGANIC BETULA ALBA BARK WATER, ORGANIC SALVIA VERTICILLATA EXTRACTʷʰ, ORGANIC RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACT, ORGANIC AQUILEGIA SIBIRICA EXTRACTʷʰ, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, SUCROSE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, KAOLIN, ALLUVIAL MUD, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре