NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION BE-CURL LEAVE-IN РЕГЕНЕРАТОР ЗА ВИТКАНА КОСА – 115 МЛ.

Ново

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
МАСЛО ОД БОРОВНИЦА • ЦЕРАМИДИ • МАСЛО ОД РОЗА

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој регенератор кој не се измива е наменет за специјална нега на виткана коса. Извонредно ја храни и хидрира косата, го обновува влакното, го враќа природниот сјај и заштитува од штетните надворешни влијанија. Маслото од боровница го зајакнува влакното, додава сјај и ја заштитува косата од надворешните влијанија. Органските церамиди длабински навлегуваат во влакното и превенираат недостаток на хидратација. Органското масло од дауринска роза ја омекнува косата и нуди луксузен сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF ORGANIC VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACT, ORGANIC ROSA DAVURICA LEAF OIL, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ, VIBURNUM SARGENTII FLOWER/LEAF EXTRACTʷʰ, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре