NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION BE-CURL МАСКА ЗА ВИТКАНА КОСА – 150 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД БОРОВНИЦА • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска за коса е наменета за специјална нега на оштетена виткана коса. Нуди длабинска хидратација и хранење и ја обновува структурата на влакното. Создава тенок заштитен слој кој ја заштитува косата од надворешни штетни влијанија и го враќа природниот сјај на косата. Маслото од боровница го зајакнува влакното, додава сјај и ја заштитува косата од надворешните влијанија. Органските церамиди длабински навлегуваат во влакното и превенираат недостаток на хидратација. Органското масло од дауринска роза ја омекнува косата и нуди луксузен сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса, масирајте нежно и оставете да делува 1-2 минути. Исплакнете темелно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, GLYCERYL STEARATE, CETRIMONIUM CHLORIDE, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACTʷʰ , SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , SORBUS AUCUPARIA FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ , CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS SEED OIL, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, CITRIC ACID, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, CETYL PALMITATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, GLYCERIN, PARFUM, CI 28440, CI 42090.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)
Поврзани производи

Најгоре