NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION BE-CURL ШАМПОН ЗА ВИТКАНА КОСА – 245 МЛ.

300 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД БОРОВНИЦА • ЦЕРАМИДИ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој шампон е наменет за специјална нега на виткана коса. Нежно ја чисти косата и нуди интензивно хранење и хидратација. Маслото од боровница го зајакнува влакното, додава сјај и ја заштитува косата од надворешните влијанија. Органските церамиди длабински навлегуваат во влакното и превенираат недостаток на хидратација. Органското масло од дауринска роза ја омекнува косата и нуди луксузен сјај.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACTʷʰ , SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , SORBUS AUCUPARIA FRUIT/LEAF EXTRACTʷʰ , CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS SEED OIL, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 42090.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре