NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION CAVIAR THERAPY ALL-IN-ONE СПРЕЈ ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 115

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КАВИЈАР • КЕРАТИН • АМИНО КИСЕЛИНИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мултифункционален спреј-регенератор кој длабински навлегува во структурата на косата, хидрира, ги опоравува оштетените делови од косата, заштитува при стилизирање со термални уреди и нуди извонреден сјај. Екстрактот од црн кавијар ја обновува структурата на влакното, го подобрува еластицитетот и нуди луксузен сјај. Кератинот превенира сушење на косата. 7 супер амино киселини: уникатен комплекс за обнова на клетките на косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го спрејот на веќе измиена и полусува коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HEPTYL GLUCOSIDE, CETRIMONIUM CHLORIDE, CAVIAR EXTRACT, HYDROLYZED KERATIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, MATRICARIA CHAMOMILLA FLOWER EXTRACT*, CITRIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, POLYSILICONE-29, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре