NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION CAVIAR THERAPY ALL-IN-ONE СПРЕЈ ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 115

Ново

182 МКД 260 МКД

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КАВИЈАР • КЕРАТИН • АМИНО КИСЕЛИНИ

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мултифункционален спреј-регенератор кој длабински навлегува во структурата на косата, хидрира, ги опоравува оштетените делови од косата, заштитува при стилизирање со термални уреди и нуди извонреден сјај. Екстрактот од црн кавијар ја обновува структурата на влакното, го подобрува еластицитетот и нуди луксузен сјај. Кератинот превенира сушење на косата. 7 супер амино киселини: уникатен комплекс за обнова на клетките на косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го спрејот на веќе измиена и полусува коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!СОСТОЈКИ (INCI): AQUA WITH INFUSIONS OF CAVIAR EXTRACT, LAMINARIA JAPONICA EXTRACTʷʰ, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ, ORGANIC RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACT, CETRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, HYDROLYZED KERATIN, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре