Пребарување
Filters
Close

Savoir Nuit - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Versace "Crystal Noir"
Бренд: JFenzi
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

23 EUR
15 EUR

 

Исклучително елегантен состав совршен за вечерни излегувања. Совршено одбрани компоненти кои формираат сензуален парфем кој го привлекува вниманието, истакнувајќи ја женствената природа. Savoir Nuit е мешавина на гарденија, божур и цветови од портокал, кои се комбинирани со извонредно привлечна нота од килибар и мошус. Во прв план сепак се чувствува кокосот, кој во комбинација со бибер и ѓумбир му додава на составот сладок зачин. Ваквата комбинација на акорди во целост е многу невообичаена и заводлива, а на жената и додава доверба и сексапил.

 

 

Исклучително елегантен состав совршен за вечерни излегувања. Совршено одбрани компоненти кои формираат сензуален парфем кој го привлекува вниманието, истакнувајќи ја женствената природа. Savoir Nuit е мешавина на гарденија, божур и цветови од портокал, кои се комбинирани со извонредно привлечна нота од килибар и мошус. Во прв план сепак се чувствува кокосот, кој во комбинација со бибер и ѓумбир му додава на составот сладок зачин. Ваквата комбинација на акорди во целост е многу невообичаена и заводлива, а на жената и додава доверба и сексапил.

 

Спецификации на производот
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Кокос
Главни ноти Ѓумбир
Кардамон
Бибер
Средни ноти Цвет од портокал
Гарденија
Божур
Кокос
Основни ноти Мошус
Сандаловина
Смола
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
Najdobar parfem
Mnogu dobar parfum, ima prekrasen i dolgotraen miris...
Од: rejhane | Датум: 06.12.2016 18:33
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (5/0)
preubav
mnogu slicno na originalot, dolgotraen ,preubav, iskreno go preporacuvam
Од: MARIJA | Датум: 28.12.2016 20:10
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
predobar
2 pati go imam naracano.. i preubav e , go preporacuvam na site iskreno
Од: MARIJA | Датум: 11.1.2017 14:48
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (2/0)
Preubav
Mirisa recisi identicno kako originalot. Dolgotraen e i iskreno go preporacuvam
Од: Tanja | Датум: 13.2.2017 13:45
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (3/0)
Prekrasen
Parfemot e top , prekrasen so dolgotraen miris
Од: Дајана | Датум: 11.5.2017 18:27
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
NAJDOBAR !!!
go imam naracabno nekolku pati , i sekogas se voodusevuvam na parfemot , i na negovata dolgotrajnost
Sekoja cest Bellina
Од: MARIJA | Датум: 08.6.2017 09:07
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Blagodarnost do timot na Bellina
Mnogu slicen na originalot , sekoja cest na profesionalnosta na timot na Bellina.
Од: Pace | Датум: 03.8.2017 18:37
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Neodoliv
Prekrasen parfem.neodolliv miris .extra.
Од: Гост | Датум: 10.8.2017 15:33
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Najdobar parfem
Vtor pat go poracuvam .Prekrasen parfem so dolgotraen miris
Од: Дајана | Датум: 15.8.2017 19:12
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Top
Parfemot e top, I blagodarnost do timot na bellina  za odlicna sorabotka.
Од: Aleksandra | Датум: 25.10.2017 14:44
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Одличен
Преубав парфем.
Ми се допаѓа што сте пратиле тестери со нарачката.
Одма ќе нарачам нов Ч)
Од: Aleksandra | Датум: 01.11.2017 13:38
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Prijatno iznenaduvanje
Jas sum po blagi i ovoshni parfemi, kako na Escada, ovoj pat posakav neshto zimsko i posilno, pa spored komentarite go izbrav ovoj. Ko za chudo mi se dopadna, mirisa na parfem shto bi go koristela silna i samouverena zena.
Од: Simona | Датум: 13.12.2017 22:17
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
parfemot savoir
Mnogu dobar parfem,prekrasen,topol miris,prezadovolna sum.
Од: kristi | Датум: 19.12.2017 16:03
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Зимски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Кокос
Главни ноти Ѓумбир
Кардамон
Бибер
Средни ноти Цвет од портокал
Гарденија
Божур
Кокос
Основни ноти Мошус
Сандаловина
Смола
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
23 EUR 15 EUR

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"
23 EUR 15 EUR