Пребарување
Filters
Close

PLANETA ORGANICA

Eurobio Lab е релативно млада Естонска компанија, специјализирана за производство на природна и органска козметика во согласност со највисоките Европски стандарди, а чии производи имаат пристапни цени.

Нашата фабрика за производство е сертифицирана по меѓународните стандарди - ISO 9001 и ISO 22716 (GMP). Технолозите кои ги создаваат нашите производи се висококвалификувани специјалисти, со експертиза во развојот на модерни и природни козметички формули. Најголемиот дел од нашите производи, се сертифицирани од некоја од најголемите институции за сертификација на природна и органска козметика како Ecocert (Франција), BDIH (Германија) или ICEA (Италија).

Во моментов произведуваме над 600 различни производи под 9 различни брендови како на пример: Natura Siberica, Dr. Konopka's, Organic Shop, Organic Kitchen, Organic People, Planeta Organica и други. Во нашата палета можат да се најдат производи за нега на лице, тело, коса, за нега на бебиња и деца, па сѐ до козметика за домаќинство. Нашите производи се продаваат во повеќе од 63 држави ширум светот!

За да се создадат овие козметички производи, тимот од Planeta Organica организира научно-истражувачки експедиции до најуникатните и најоддалечените места на светот. Патуваат низ светот на дивата природа и егзотичните растенија. Тие прават селекција на најдобрите и најсоодветните состојки и поставуваат плантажи од кои подоцна се собираат посакуваните растенија. Со тоа се овозможуваат екстракти со повисока концентрација на активни состојки, додека поседувањето на сопствени плантажи истовремено гарантира свежи состојки со највисок квалитет, контролиран од експертите на самата компанија.

          

Сите производи се базираат на традиционални рецепти и ритуали за убавина од сите краеви на светот. Овие рецепти се собрани од вкупно 68 држави низ светот, а за нив се употребуваат повеќе од 500 уникатни растенија и 42 органски масла. Исклучително ефикасни, производите на Planeta Organica освен тоа што се безбедни и природни, создадени се за да ја истакнат и зачуваат природната убавина на самите луѓе.

Оваа линија на производи е сертифицирана од страна на Ecocert COSMOS ORGANIC, кој гарантира минимално количество од 95% на растителни состојки, како и на минимално количество од 10% на состојки од контролирано органско земјоделство. Дополнително, сите производи се вегански и го поседуваат престижниот меѓународен сертификат Vegan Society, кој гарантира дека во производите не се користат состојки или адитиви од животинско потекло.

Види како
Подреди по
Приказ по страна

ORGANIC ARGANA / ШАМПОН ЗА КОСА ОД АРГАН - 280 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА
МАСЛО ОД АРГАН • ТЕМЈАН • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ
410 МКД
100 мл. = 146 МКД

ORGANIC BAOBAB / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД БАОБАБ - 280 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ ОД ЕТИОПИЈА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ
370 МКД
100 мл. = 132 МКД

ORGANIC BAOBAB / КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД БАОБАБ - 75 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД БАОБАБ • МАСЛО ОД КАКАО • БЕЛА КОМУНИГА
335 МКД
100 мл. = 447 МКД

ORGANIC BAOBAB / КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД БАОБАБ - 140 МЛ.

ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ ОД ЕТИОПИЈА • ВИТАМИН Е
590 МКД
100 мл. = 421 МКД

ORGANIC BAOBAB / ШАМПОН ЗА КОСА ОД БАОБАБ - 280 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ВОЛУМЕН
МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ ОД ЕТИОПИЈА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ
410 МКД
100 мл. = 146 МКД

ORGANIC COCONUT / КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД КОКОС - 75 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД КОКОС • ИНДИСКИ ЛОТОС • БЕЛА КОМУНИГА
335 МКД
100 мл. = 447 МКД