Пребарување
Filters
Close

ORGANIQUE

Organique е Полска компанија која произведува природна и оранска козметика за нега на лице и тело повеќе од 15 години. Основана во 2000-та година, нивната инспирација е природата, така што се фокусираат на сигурни, лесни и високо ефикасни формули за своите производи. Благодарение на внимателна селекција на најквалитетните состојки од цел свет, тие го создаваат секој производ со исклучителен акцент и внимание на секој детал. Голем број од производите на Organique сеуште се произведуваат рачно.

 

Козметиката ги поттикнува нашите сетила: видот, мирисот, допирот; па заради таа причина Organique се труди да ги направи своите производи разнобојни, со прекрасни мириси и со исклучително пријатна и кадифена структура. Инспирирани од природата, ниту еден од производите на Organique, во својот состав не содржи парабени, силикони, сулфати, вазелин, парафински масла и други докажано штетни состојки за нашето здравје. Голем дел од производите на Organique содржат состојки исклучиво од растително потекло и кои исто така се сертифицирани како вегетаријански и вегански.

                       

Денес, оваа компанија со седиште во Вроцлав (Полска), брои повеќе од 140 вработени. На локалниот Полски пазар, поседуваат 5 сопствени продавници, како и 40 брендирани продавници со франшиза, лоцирани во најпрестижните шопинг центри во најголемите Полски градови. Производите на Organique редовно се користат во над 1000 салони за убавина во оваа земја.

Од 2004-та година компанијата почна да се шири и во странство, создавајќи мрежа на дистрибутери и партнери во 24 држави во Европа, Северна Америка, Азија и Австралија.

На Македонскиот и Српскиот пазар, овој бренд беше претставен од страна на нашата компанија КС Гроуп ДОО, која во март 2018-та година потпиша договор со кој стана ексклузивен застапник и увозник за нашиот регион.

 

 

„Вреднувајќи го квалитетот на животот, ние им покажуваме на нашите потрошувачи, како со едноставни навики тие можат да создадат еден исклучителен и прекрасен ритуал со помош на нашите производи. Преку комбинирање на традицијата со новитетите на пазарот, им помагаме на луѓето да живеат поздраво и поубаво.“ - основачот и сопственик на Organique, Томаш Царски.

 

Види како
Подреди по
Приказ по страна

ALOE VERA / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • ВИТАМИН Е
26 EUR
100 мл. = 01 EUR

ALOE VERA / МИЦЕЛАРЕН ЛОСИОН ЗА ЛИЦЕ - 200 МЛ.

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • БИЛНИ ЕКСТРАКТИ
21 EUR
100 мл. = 00 EUR

ARGAN SHINE / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СУВА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • ЗЕЛЕН ЧАЈ • ГЛИЦЕРИН • БЕТАИН
13 EUR
100 мл. = 00 EUR

ARGAN SHINE / МАСКА ЗА СУВА КОСА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 150 МЛ.

ОБНОВА • ЗАЈАКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
HAIRSPA™ • АРГАНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ПАМУК
15 EUR
100 мл. = 00 EUR

ARGAN SHINE / ПУТЕР ЗА ТЕЛО ЗА СУВА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 150 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • МАЗНЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • ЗЕЛЕН ЧАЈ
17 EUR
100 мл. = 00 EUR

ARGAN SHINE / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА И ОСЕТЛИВА КОЖА – 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АРГАНОВО МАСЛО • HAIRSPA™ • ИНУЛИН
15 EUR
100 мл. = 00 EUR

Filter by:

Clear All
Min: 00 EUR Max: 32 EUR
0 32