Пребарување
Filters
Close

MEN / КРЕМ ДЕО РОЛОН ОД БАОБАБ - 50 МЛ.

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ЗАШТИТА
БЕЗ АЛУМИНИУМ • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ • ЕКСТРАКТ ОД БАОБАБ
Бренд: URTEKRAM
Баркод: 5765228836637
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

330 МКД
100 мл. = 660 МКД

Органски крем дезодоранс без алуминиум со свеж мирис на смрека, кој содржи моќна комбинација на органски баобаб, сладунец и алое вера. Баобабот и сладунецот имаат ефект на заштита и дезодорација. Алое верата пак, ја смирува кожата и ја регенерира. Одличен део ролон за секојдневна нега и употреба.

 

21% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата под пазувите и оставете го да делува.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, TRIETHYL CITRATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ZEA MAYS STARCH*, ZINC RICINOLEATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, ADANSONIA DIGITATA FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, PARFUM*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Органски крем дезодоранс без алуминиум со свеж мирис на смрека, кој содржи моќна комбинација на органски баобаб, сладунец и алое вера. Баобабот и сладунецот имаат ефект на заштита и дезодорација. Алое верата пак, ја смирува кожата и ја регенерира. Одличен део ролон за секојдневна нега и употреба.

 

21% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата под пазувите и оставете го да делува.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, TRIETHYL CITRATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ZEA MAYS STARCH*, ZINC RICINOLEATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, ADANSONIA DIGITATA FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, PARFUM*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Дезодорација (Deodorizing)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Шеа путер
Сладунец
Баобаб
Масло од јојоба
Линија на производи Men - Aloe Vera & Baobab
Тип на производ Крем део ролон
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Дезодорација (Deodorizing)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Шеа путер
Сладунец
Баобаб
Масло од јојоба
Линија на производи Men - Aloe Vera & Baobab
Тип на производ Крем део ролон
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

NORDIC BERRIES / ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 250 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ВОЛЧЈИ ТРН • БОРОВИНКА
465 МКД
100 мл. = 186 МКД

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
725 МКД

CALENDULA / ДЕТСКИ ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА ОД НЕВЕН - 250 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
НЕВЕН • АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД МАГНОЛИЈА
465 МКД
100 мл. = 186 МКД

MEN / ШАМПОН И КУПКА ЗА МАЖИ ОД БАОБАБ - 150 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД БАОБАБ • ЕКСТРАКТ ОД СЛАДУНЕЦ
330 МКД
100 мл. = 220 МКД