Пребарување
Filters
Close

GRAPE / СЕРУМ ЗА ТЕЛО - 100 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
ГРОЗЈЕ • МАСЛИНКИ • РУЗМАРИН
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5902135431085
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

1330 МКД

Серум за тело наменет за Anti-ageing нега за секој тип на кожа. Содржи висока концентрација на одбрани синергистички растителни состојки. Значително го намалува процесот на стареење, се бори против ефектите на стареењето и заштитува од оксидативниот стрес. Овозможува интензивна хидратација и регенерација. Неговата лесна и кремаста композиција со мирис на грозје го зголемува задоволството при самото нанесување. Серумот има улога да ги интензивира ефектите на целата Anti-ageing терапија. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на целосната Anti-ageing терапија (пилинг, серум и путер).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Масло од семе од грозје - ја регенерира кожата, затегнува и ја стимулира обновата

- Екстракт од маслинки - ја ревитализира кожата, ја подобрува еластичноста, хидрира

- Екстракт од рузмарин - ги намалува ефектите на стареење, ги затегнува капиларите

- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува

- Витамин Е - јак антиоксидант, го намалува ефектот на стареење

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и нежно масирајте до целосна апсорбција.

 

ANTI-AGEING ТЕРАПИЈА / ГРОЗЈЕ

Чекор 1 - ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 1-2 пати неделно

Чекор 2 - СЕРУМ ЗА ТЕЛО - 1-2 пати неделно, по пилингот

Чекор 3 - ПУТЕР ЗА ТЕЛО - 1-2 пати дневно (наутро и навечер)

Серумот исто така може да се користи секојдневно, најизменично со путерот.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, SODIUM POLYACRYLATE, ISOTRIDECYL ISONONANOATE, TRIDECETH-6, VITIS VINIFERA EXTRACT, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PHENYLPROPANOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, D-LIMONENE, CI 19140, CI 42090

Серум за тело наменет за Anti-ageing нега за секој тип на кожа. Содржи висока концентрација на одбрани синергистички растителни состојки. Значително го намалува процесот на стареење, се бори против ефектите на стареењето и заштитува од оксидативниот стрес. Овозможува интензивна хидратација и регенерација. Неговата лесна и кремаста композиција со мирис на грозје го зголемува задоволството при самото нанесување. Серумот има улога да ги интензивира ефектите на целата Anti-ageing терапија. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на целосната Anti-ageing терапија (пилинг, серум и путер).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Масло од семе од грозје - ја регенерира кожата, затегнува и ја стимулира обновата

- Екстракт од маслинки - ја ревитализира кожата, ја подобрува еластичноста, хидрира

- Екстракт од рузмарин - ги намалува ефектите на стареење, ги затегнува капиларите

- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува

- Витамин Е - јак антиоксидант, го намалува ефектот на стареење

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и нежно масирајте до целосна апсорбција.

 

ANTI-AGEING ТЕРАПИЈА / ГРОЗЈЕ

Чекор 1 - ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 1-2 пати неделно

Чекор 2 - СЕРУМ ЗА ТЕЛО - 1-2 пати неделно, по пилингот

Чекор 3 - ПУТЕР ЗА ТЕЛО - 1-2 пати дневно (наутро и навечер)

Серумот исто така може да се користи секојдневно, најизменично со путерот.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, SODIUM POLYACRYLATE, ISOTRIDECYL ISONONANOATE, TRIDECETH-6, VITIS VINIFERA EXTRACT, OLEA EUROPAEA FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, PHYTIC ACID, SODIUM CITRATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PHENYLPROPANOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, D-LIMONENE, CI 19140, CI 42090

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Масло од семе од грозје
Маслинов екстракт
Рузмарин
Други активни состојки Витамин Е
Глицерин
Линија на производи Grape - The Anti-Ageing Therapy
Тип на производ Серум за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Масло од семе од грозје
Маслинов екстракт
Рузмарин
Други активни состојки Витамин Е
Глицерин
Линија на производи Grape - The Anti-Ageing Therapy
Тип на производ Серум за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Goji Berry / ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 50 мл.

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА • ЗАШТИТА
ГОЏИ БОБИНКИ • SPF МАСЛО • ГИНСЕНГ
1410 МКД
100 мл. = 2820 МКД