Пребарување
Filters
Close

GREEN MATCHA / АНТИЦЕЛУЛИТНО МАСЛО ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) - 100 МЛ.

АНТИ-ЦЕЛУЛИТ • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • БАДЕМОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ЧИЛИ
Бренд: URTEKRAM
Баркод: 5701058001340
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

11 EUR

Изработено од екстракт од чили пиперка со анти-целулитно дејство кој има превентивен ефект и го намалува целулитот. Јапонска зелена мача и екстракт од микроалги кои помагаат при заштита од урбаното загадување.

 

81% состојки од органско потекло

81% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од маслото на кожата и нежно масирајте. Овој тип на козметички производ исто така може да се користи и за масажи.

 

СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL *, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL *, COCO-CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL *, GLYCINE SOЈА SEED EXTRACT, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LACTOBACILLUS / CAPSICUM FRUTESCENS FRUIT FERMENT EXTRACT, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL *, CAMELLIA SINENSIS LEAF *, CITRUS AURANTIFOLIA SUCROSE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL 

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 

Изработено од екстракт од чили пиперка со анти-целулитно дејство кој има превентивен ефект и го намалува целулитот. Јапонска зелена мача и екстракт од микроалги кои помагаат при заштита од урбаното загадување.

 

81% состојки од органско потекло

81% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од маслото на кожата и нежно масирајте. Овој тип на козметички производ исто така може да се користи и за масажи.

 

СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL *, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL *, COCO-CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL *, GLYCINE SOЈА SEED EXTRACT, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LACTOBACILLUS / CAPSICUM FRUTESCENS FRUIT FERMENT EXTRACT, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL *, CAMELLIA SINENSIS LEAF *, CITRUS AURANTIFOLIA SUCROSE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL 

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Антицелулит (Anti-Cellulite)
Против загадување (Anti-Pollution)
Главни активни состојки Маслиново масло
Чили пиперка
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Зелен чај (мача)
Семе од соја
Масло од семе од брокули
Масло од зелен лимон
Микроалги
Линија на производи Green Matcha
Тип на производ Масло за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Антицелулит (Anti-Cellulite)
Против загадување (Anti-Pollution)
Главни активни состојки Маслиново масло
Чили пиперка
Дополнителни активни состојки Масло од бадем
Зелен чај (мача)
Семе од соја
Масло од семе од брокули
Масло од зелен лимон
Микроалги
Линија на производи Green Matcha
Тип на производ Масло за тело
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

ALOE VERA / ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ОД АЛОЕ ВЕРА - 100 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
08 EUR

SOOTHING / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 500 МЛ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ОФИКА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА
04 EUR
100 мл. = 00 EUR

COCONUT / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 250 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ НЕКТАР • СЛАТКО МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ
08 EUR
100 мл. = 00 EUR

NORDIC BIRCH / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА ОД СКАНДИНАВСКА БРЕЗА - 250 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЕКСТРАКТ ОД ЛИСТ ОД БРЕЗА
08 EUR
100 мл. = 00 EUR