Пребарување
Filters
Close

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5902539680157
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

23 EUR
15 EUR

 

Екстремно сензуална комбинација од ноти кои формираат композиција блиска до телото. Мешавината од тонка зрна, какао и кафе ја прави оваа фасцинантна креација да биде симбол на софистицираност и елеганција, додека жените кои го носат овој мирис на себе, зрачат со самодоверба и гордост. Јасминот и туберозата перфектно се вклопуваат во целината, додавајќи свежина и смирувачки ноти.

 

 

Екстремно сензуална комбинација од ноти кои формираат композиција блиска до телото. Мешавината од тонка зрна, какао и кафе ја прави оваа фасцинантна креација да биде симбол на софистицираност и елеганција, додека жените кои го носат овој мирис на себе, зрачат со самодоверба и гордост. Јасминот и туберозата перфектно се вклопуваат во целината, додавајќи свежина и смирувачки ноти.

 

Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Какао
Главни ноти Бадем
Кафе
Средни ноти Арапски јасмин
Тубероза
Основни ноти Тонка зрна
Какао
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
odlicen
Mnogu dobar, moja preporaka :)
Од: Ljubica | Датум: 06.1.2017 15:37
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (2/0)
Preporaka 😊
Dolgotraen i navistina slicen na originalot, na tie sto sakaat pojaki parfemi ke im se dopadne
Од: Maja | Датум: 22.2.2017 19:26
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Najdobri
Kupiv poveke parfemi od vasata kolekcija i do sega se sto kupiv nema promasaj, znaci uspesni ste ...........bravo :)
Од: Viktorijs | Датум: 23.2.2017 08:00
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Mnogu ubav parfem
Parfemot e mnogu slicen na orginalot duri mislam i ist i stop e najvazno trae mnogu dolgo.
Од: Daniela | Датум: 24.2.2017 11:00
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Najdobar
Definitivno najdobriot parfem po super cena Vi blagodaram
Од: Marija | Датум: 13.3.2017 17:43
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Preubav
Definitivno preubav parfem. Mirisa recisi isto kako originalot. definitivno go preporacuvam.
Од: Marinela | Датум: 14.3.2017 19:39
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
odlicen
definitivno preubav parfen.ist kako orginalot i sto e najvazno dolgotraen
Од: valentina | Датум: 16.5.2017 19:02
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
perfemot e odlicen i dolgo trae
preubav parfem, navistina :)
Од: Радица | Датум: 26.5.2017 11:16
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Иновативна и опојна комбинација на мирисливи ноти
Сензуален,женствен и моќен...невообичаената комбинација на миризливи состојки и длабоки ноти на топло какао го прават мирисот уникатен.
Од: Сања | Датум: 19.9.2017 11:45
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Prekrasen, dolgotraen
Parfemot e odlicen, so dolgotrajna mirizba
Од: Svetlana | Датум: 09.11.2017 08:31
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
Original "Good Girl"
Trae cel den, osobeno na obleka duri i ne isceznuva, kako stotuku da ste stavile od parfemot, ve sledi nasekade.
Од: Tina | Датум: 25.2.2018 16:44
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
odlicen
Sinot mi go podari....mnogu...mnogu dobar....prezadovolna ,koj saka blagi ...ne bi pogresil,pozz
Од: Darinka | Датум: 08.7.2019 11:35
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (0/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Какао
Главни ноти Бадем
Кафе
Средни ноти Арапски јасмин
Тубероза
Основни ноти Тонка зрна
Какао
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
23 EUR 15 EUR

Victorius - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Invictus"
23 EUR 15 EUR

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
23 EUR 15 EUR