Пребарување
Filters
Close

Eternal Gold / ХРАНЛИВО МАСЛО ЗА ТЕЛО - 100 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5902135435144
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

24 EUR

Суво масло за тело наменето за секојдневна нега на сите типови на кожа. Содржи богат состав од внимателно одбрани  растителни масла, богати со незаситени масни киселини, витамини и фитостероли, кои даваат заштита, ја зајакнуваат  хидролипидната бариера, ја подобруваат еластичноста и го враќа ат комфорот на самата кожа. Маслото  брзо се апсорбира и не остава масни траги. Ја прави кожата светла, мека и со прекрасен мирис.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Арганово масло – хидрира, мазни, ја забрзува регенерацијата на епидермисот

- Масло од авокадо – хидрира, го стимулира обновувањето на кожата

- Масло од јојоба – го спречува сушењето, ја омекнува кожата

- Масло од сончоглед – мазни, регенерира, ја зајакнува заштитната бариера на кожата

- Масло од семе од грозје – ја тонализира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува процесот на стареење

 

ETERNAL GOLD

Линијата Eternal Gold Body Therapy е создадена за интензивна нега на кожата. Терапијата за мазнење на кожата содржи 24-каратно злато во микронизирана форма, кое ја забрзува синтезата на колагенот и со тоа овозможува  регенерирање  на кожата. Богатиот состав на екстракти и природни растителни масла, овозможува брз ефект на мазнење на кожата, уште при првото нанесување. Честичките од злато ја прават кожата на телото  да сјае и зрачи со убавина.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ЗА МАЗНЕЊЕ НА КОЖАТА

Чекор 1 – Нектар за капење / сол  - чисти, илуминира и ја подобрува состојбата на кожата

Чекор 2 – Шеќерен пилинг за тело – 1-2 пати неделно – ја мазни и илуминира кожата

Чекор 3 – Козметика по Ваш избор:

 

- Балсам за тело – мазни и хидрира

- Балсам за тело од шеа путер – лесно намастува, ја храни и заштитува кожата (исто така може да се нанесува само на одредени, особено суви делови од телото, како лакти и колена)

- Илуминирачко масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и илуминира кожата

- Хранливо масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина до маслото на сува кожа и нежно масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ISONONYL ISONONANOATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, VITIS VINIFERA SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Суво масло за тело наменето за секојдневна нега на сите типови на кожа. Содржи богат состав од внимателно одбрани  растителни масла, богати со незаситени масни киселини, витамини и фитостероли, кои даваат заштита, ја зајакнуваат  хидролипидната бариера, ја подобруваат еластичноста и го враќа ат комфорот на самата кожа. Маслото  брзо се апсорбира и не остава масни траги. Ја прави кожата светла, мека и со прекрасен мирис.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Арганово масло – хидрира, мазни, ја забрзува регенерацијата на епидермисот

- Масло од авокадо – хидрира, го стимулира обновувањето на кожата

- Масло од јојоба – го спречува сушењето, ја омекнува кожата

- Масло од сончоглед – мазни, регенерира, ја зајакнува заштитната бариера на кожата

- Масло од семе од грозје – ја тонализира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува процесот на стареење

 

ETERNAL GOLD

Линијата Eternal Gold Body Therapy е создадена за интензивна нега на кожата. Терапијата за мазнење на кожата содржи 24-каратно злато во микронизирана форма, кое ја забрзува синтезата на колагенот и со тоа овозможува  регенерирање  на кожата. Богатиот состав на екстракти и природни растителни масла, овозможува брз ефект на мазнење на кожата, уште при првото нанесување. Честичките од злато ја прават кожата на телото  да сјае и зрачи со убавина.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ЗА МАЗНЕЊЕ НА КОЖАТА

Чекор 1 – Нектар за капење / сол  - чисти, илуминира и ја подобрува состојбата на кожата

Чекор 2 – Шеќерен пилинг за тело – 1-2 пати неделно – ја мазни и илуминира кожата

Чекор 3 – Козметика по Ваш избор:

 

- Балсам за тело – мазни и хидрира

- Балсам за тело од шеа путер – лесно намастува, ја храни и заштитува кожата (исто така може да се нанесува само на одредени, особено суви делови од телото, како лакти и колена)

- Илуминирачко масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и илуминира кожата

- Хранливо масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина до маслото на сува кожа и нежно масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ISONONYL ISONONANOATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, VITIS VINIFERA SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Зајакнување (Strengthening)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Арганово масло
Масло од авокадо
Масло од јојоба
Сончогледово масло
Масло од семе од грозје
Други активни состојки Витамин Е
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Суво масло за тело
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Зајакнување (Strengthening)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Арганово масло
Масло од авокадо
Масло од јојоба
Сончогледово масло
Масло од семе од грозје
Други активни состојки Витамин Е
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Суво масло за тело
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Bath Bomb / Шумлива купка црна орхидеа - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ
12 EUR

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

Bath Bomb / Шумлива купка портокал & чили - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
05 EUR
100 мл. = 00 EUR