Пребарување
Filters
Close

Eternal Gold / НОЌНА КРЕМА - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
XERADIN™ • СТОЕХИОЛ • ШЕА ПУТЕР • ЗЛАТО
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5902135432921
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

1850 МКД
100 мл. = 3700 МКД

Регенеративнаноќна крема од ексклузивната линија за борба против брчки, наменета  за зрела, сува и чувствителна  кожа. Содржи внимателно одбрани природни состојки и растителни екстракти   кои овозможуваат комфорт при нанесувањето, обемна нега, регенерација и заштита додека спиете. Кремата ја затегнува и мазни кожата, нежно ја намастува и ја илуминира. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија против брчки (лосион, пилинг, тоник, дневна и ноќна крема и крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Шеа путер - регенерира, храни и заштитува

- Масло од соја - ја спречува загубата на влажност, мазни

- Xeradin™ (екстракт од мускатна жалфија) - ја задржува водата во епидермисот, ја зголемува хидратацијата

- Стоехиол (масло од лаванда) - ја затегнува кожата, ги смирува мимичките брчки

- Овошнен сок (коктел од екстракти од овошки) - хидрира, мазни, го спречува процесот на стареење

- Злато - регенерира, ја стимулира колагенската синтеза

- Пантенол - смирува, го намалува црвенилото

- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. Заради посебниот метод на презервација на производот, при нанесување на кремат се препорачува употреба на шпатуата која се наоѓа во самата амбалажа.

 

ETERNAL GOLD

Ексклузивна терапија  против брчки на лицето, вратот и деколтето, наменета за интензивна нега на зрела и сува кожа,кај која еластичноста е намалена . Природниот „еликсир на младоста“ е создаден од комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои обезбедуваат и овозможуваат хидратација, осветлиување, регенерација и спречување на појавување на брчки.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ПРОТИВ БРЧКИ

Чекор 1 - исчистете ја кожата со Eternal Gold лосионот за отстранување на шминка.

Чекор 2 - нанесете го Eternal Gold пилингот на кожата и по кратката масажа, темелно исплакнете ги остатоците. Овој чекор, во зависност од состојбата на кожата, може да се повторува еднаш до максимум два пати неделно.

Чекор 3 - избришете ја кожата со памукче натопено со Eternal Gold тоникот.

Чекор 4 - нанесете ја Eternal Gold кремата за очи на кожата под очите и на очните капаци и нежно масирајте.

Чекор 5 - во зависнот од делот во денот, нанесете ја дневната/ноќната крема за лице, врат и деколте.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CETEARETH-20, SODIUM POLYACRYLATE, C13-14 ISOPARAFFIN, TRIDECETH-6, PROPANEDIOL, SALVIA SCLAREA CLARY EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, FRAGARIA VESCA (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, GOLD (nano), LAVANDULA STOECHAS EXTRACT, PANTHENOL, ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Регенеративнаноќна крема од ексклузивната линија за борба против брчки, наменета  за зрела, сува и чувствителна  кожа. Содржи внимателно одбрани природни состојки и растителни екстракти   кои овозможуваат комфорт при нанесувањето, обемна нега, регенерација и заштита додека спиете. Кремата ја затегнува и мазни кожата, нежно ја намастува и ја илуминира. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија против брчки (лосион, пилинг, тоник, дневна и ноќна крема и крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Шеа путер - регенерира, храни и заштитува

- Масло од соја - ја спречува загубата на влажност, мазни

- Xeradin™ (екстракт од мускатна жалфија) - ја задржува водата во епидермисот, ја зголемува хидратацијата

- Стоехиол (масло од лаванда) - ја затегнува кожата, ги смирува мимичките брчки

- Овошнен сок (коктел од екстракти од овошки) - хидрира, мазни, го спречува процесот на стареење

- Злато - регенерира, ја стимулира колагенската синтеза

- Пантенол - смирува, го намалува црвенилото

- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. Заради посебниот метод на презервација на производот, при нанесување на кремат се препорачува употреба на шпатуата која се наоѓа во самата амбалажа.

 

ETERNAL GOLD

Ексклузивна терапија  против брчки на лицето, вратот и деколтето, наменета за интензивна нега на зрела и сува кожа,кај која еластичноста е намалена . Природниот „еликсир на младоста“ е создаден од комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои обезбедуваат и овозможуваат хидратација, осветлиување, регенерација и спречување на појавување на брчки.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ПРОТИВ БРЧКИ

Чекор 1 - исчистете ја кожата со Eternal Gold лосионот за отстранување на шминка.

Чекор 2 - нанесете го Eternal Gold пилингот на кожата и по кратката масажа, темелно исплакнете ги остатоците. Овој чекор, во зависност од состојбата на кожата, може да се повторува еднаш до максимум два пати неделно.

Чекор 3 - избришете ја кожата со памукче натопено со Eternal Gold тоникот.

Чекор 4 - нанесете ја Eternal Gold кремата за очи на кожата под очите и на очните капаци и нежно масирајте.

Чекор 5 - во зависнот од делот во денот, нанесете ја дневната/ноќната крема за лице, врат и деколте.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CETEARETH-20, SODIUM POLYACRYLATE, C13-14 ISOPARAFFIN, TRIDECETH-6, PROPANEDIOL, SALVIA SCLAREA CLARY EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, FRAGARIA VESCA (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, GOLD (nano), LAVANDULA STOECHAS EXTRACT, PANTHENOL, ACRYLATES/C 10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Смирување (Soothing/Calming)
Хранење (Nourishing)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Злато
Xeradin™
Stoechiol
Дополнителни активни состојки Шеа путер
Масло од соја
Други активни состојки Пантенол
Коктел од овошки
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Крема за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Смирување (Soothing/Calming)
Хранење (Nourishing)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Злато
Xeradin™
Stoechiol
Дополнителни активни состојки Шеа путер
Масло од соја
Други активни состојки Пантенол
Коктел од овошки
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Крема за лице
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Eternal Gold / ДНЕВНА КРЕМА - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
1850 МКД
100 мл. = 3700 МКД

ORANGE & CHILLI / БАЛСАМ ЗА ТЕЛО ОД ШЕА ПУТЕР - 200 МЛ.

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ
1180 МКД
100 мл. = 590 МКД

Eternal Gold / КРЕМА ЗА ОЧИ - 15 МЛ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕТЛУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
1160 МКД
100 мл. = 7733 МКД

Bath Bomb / Шумлива купка портокал & чили - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
100 мл. = 171 МКД