Пребарување
Filters
Close

Eternal Gold / ИЛУМИНИРАЧКО МАСЛО ЗА ТЕЛО - 100 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5902135435137
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

24 EUR

 

Суво масло за тело наменето за секојдневна нега на сите типови на кожа. Содржи богат состав од внимателно одбрани  растителни масла, богати со незаситени масни киселини, витамини и фитостероли, кои даваат заштита, ја зајакнуваат кожата, го намалуваат црвенилото  и  ја  подобруваат нејзината еластичност.  Маслото  брзо се апсорбира и не остава масни траги. Ја прави кожата светла, мека и со прекрасен мирис.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Масло од јојоба – го спречува сушењето, ја омекнува кожата

- Масло од семе од грозје – ја тонализира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Масло од сончоглед – мазни, регенерира, ја зајакнува заштитната бариера на кожата

- Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува процесот на стареење

 

ETERNAL GOLD

Линијата Eternal Gold Body Therapy е создадена за интензивна нега на кожата. Терапијата за мазнење на кожата содржи 24-каратно злато во микронизирана форма, кое ја забрзува синтезата на колагенот и со тоа овозможува  регенерирање  на кожата. Богатиот состав на екстракти и природни растителни масла, овозможува брз ефект на мазнење на кожата, уште при првото нанесување. Честичките од злато ја прават кожата на телото  да сјае и зрачи со убавина.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ЗА МАЗНЕЊЕ НА КОЖАТА

Чекор 1 – Нектар за капење / сол  - чисти, илуминира и ја подобрува состојбата на кожата

Чекор 2 – Шеќерен пилинг за тело – 1-2 пати неделно – ја мазни и илуминира кожата

Чекор 3 – Козметика по Ваш избор:

 

- Балсам за тело – мазни и хидрира

- Балсам за тело од шеа путер – лесно намастува, ја храни и заштитува кожата (исто така може да се нанесува само на одредени, особено суви делови од телото, како лакти и колена)

- Илуминирачко масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и илуминира кожата

- Хранливо масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина до маслото на сува кожа и нежно масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ISONONYL ISONONANOATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, SILICA DIMETHYL SILYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, MICA, TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

 

Суво масло за тело наменето за секојдневна нега на сите типови на кожа. Содржи богат состав од внимателно одбрани  растителни масла, богати со незаситени масни киселини, витамини и фитостероли, кои даваат заштита, ја зајакнуваат кожата, го намалуваат црвенилото  и  ја  подобруваат нејзината еластичност.  Маслото  брзо се апсорбира и не остава масни траги. Ја прави кожата светла, мека и со прекрасен мирис.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Масло од јојоба – го спречува сушењето, ја омекнува кожата

- Масло од семе од грозје – ја тонализира и заштитува кожата, јак антиоксидант

- Масло од сончоглед – мазни, регенерира, ја зајакнува заштитната бариера на кожата

- Витамин Е – јак антиоксидант, го намалува процесот на стареење

 

ETERNAL GOLD

Линијата Eternal Gold Body Therapy е создадена за интензивна нега на кожата. Терапијата за мазнење на кожата содржи 24-каратно злато во микронизирана форма, кое ја забрзува синтезата на колагенот и со тоа овозможува  регенерирање  на кожата. Богатиот состав на екстракти и природни растителни масла, овозможува брз ефект на мазнење на кожата, уште при првото нанесување. Честичките од злато ја прават кожата на телото  да сјае и зрачи со убавина.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ЗА МАЗНЕЊЕ НА КОЖАТА

Чекор 1 – Нектар за капење / сол  - чисти, илуминира и ја подобрува состојбата на кожата

Чекор 2 – Шеќерен пилинг за тело – 1-2 пати неделно – ја мазни и илуминира кожата

Чекор 3 – Козметика по Ваш избор:

 

- Балсам за тело – мазни и хидрира

- Балсам за тело од шеа путер – лесно намастува, ја храни и заштитува кожата (исто така може да се нанесува само на одредени, особено суви делови од телото, како лакти и колена)

- Илуминирачко масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и илуминира кожата

- Хранливо масло за тело – зајакнува, затегнува, ја заштитува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина до маслото на сува кожа и нежно масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): ISONONYL ISONONANOATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, SILICA DIMETHYL SILYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, MICA, TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Зајакнување (Strengthening)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Масло од јојоба
Масло од семе од грозје
Сончогледово масло
Други активни состојки Витамин Е
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Суво масло за тело
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Зајакнување (Strengthening)
Затегнување (Firming/Lifting)
Главни активни состојки Масло од јојоба
Масло од семе од грозје
Сончогледово масло
Други активни состојки Витамин Е
Линија на производи Eternal Gold - The Anti-Wrinkle Therapy
Тип на производ Суво масло за тело
Амбалажа Стакло
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Eternal Gold / НОЌНА КРЕМА - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
XERADIN™ • СТОЕХИОЛ • ШЕА ПУТЕР • ЗЛАТО
30 EUR
100 мл. = 01 EUR

Eternal Gold / ДНЕВНА КРЕМА - 50 МЛ.

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
30 EUR
100 мл. = 01 EUR

Eternal Gold / КРЕМА ЗА ОЧИ - 15 МЛ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ОСВЕТЛУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО
19 EUR
100 мл. = 02 EUR