Пребарување
Filters
Close

Charme Naturel - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chloé "L'Eau de Chloé"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5907690127800
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

23 EUR
15 EUR

 

Композиција од рози, која е искушение на леснотија и свежина, затворена во елегантно пакување. Аромата освежува во пролетно-летните денови, благодарение на главната нота на агруми со додаток на слатка праска. Суптилната и необично женствена композиција импресионира со цветните ароми на роза, кои го истакнуваат романтичниот карактер на жената, а воедно невино ја заведуваат околината. Пачулите и килибарот во крајната нота додаваат длабок и софистициран мирис.

 

 

Композиција од рози, која е искушение на леснотија и свежина, затворена во елегантно пакување. Аромата освежува во пролетно-летните денови, благодарение на главната нота на агруми со додаток на слатка праска. Суптилната и необично женствена композиција импресионира со цветните ароми на роза, кои го истакнуваат романтичниот карактер на жената, а воедно невино ја заведуваат околината. Пачулите и килибарот во крајната нота додаваат длабок и софистициран мирис.

 

Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Роза
Главни ноти Грејпфрут
Лимон
Праска
Средни ноти Љубичица
Лисја од роза
Природна вода од роза
Основни ноти Кедар
Пачули
Килибар
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
Prekrasen
Voodusevena sum! Vo nisto ne zaostanuva zad zeleniot Chloe. Od sega ke kupuvam samo kaj vas :)
Од: Гост | Датум: 12.9.2016 23:08
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (3/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Роза
Главни ноти Грејпфрут
Лимон
Праска
Средни ноти Љубичица
Лисја од роза
Природна вода од роза
Основни ноти Кедар
Пачули
Килибар
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
23 EUR 15 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR

Le'Chel Asune Sport Homme - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chanel "Allure Homme Sport"
23 EUR 15 EUR

Ardagio Eau de Black Night - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Eau de Nuit"
23 EUR 15 EUR