Пребарување
Filters
Close

Charme - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Chloé "Chloé"
Бренд: JFENZI
Баркод: 5904730300919
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена

1399 МКД
895 МКД

 

Екстремно привлечен парфем, кој со сигурност ќе го посака секоја жена без оглед на возраста. Привлекува внимание и долго се всадува во меморијата, на еден суптилен начин. Благодарение на фрезијата и личито, композицијата останува свежа, а додава оптимизам и предизвикува насмевка на лицето. Богатството од цветни акорди распространува прекрасен мирис на роза, магнолија и момина солза, а ваквата целина ги заведува сите сетила на околината. Смолата и кедарот од Вирџинија во базата ја изнесуваат длабочината на составот, истовремено додавајќи му елегантен карактер.

 

 

Екстремно привлечен парфем, кој со сигурност ќе го посака секоја жена без оглед на возраста. Привлекува внимание и долго се всадува во меморијата, на еден суптилен начин. Благодарение на фрезијата и личито, композицијата останува свежа, а додава оптимизам и предизвикува насмевка на лицето. Богатството од цветни акорди распространува прекрасен мирис на роза, магнолија и момина солза, а ваквата целина ги заведува сите сетила на околината. Смолата и кедарот од Вирџинија во базата ја изнесуваат длабочината на составот, истовремено додавајќи му елегантен карактер.

 

Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Роза
Главни ноти Божур
Фрезија
Личи
Средни ноти Роза
Момина солза
Магнолија
Основни ноти Килибар
Кедар од Вирџинија
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
Постоечки осврти
charme
parfemot e odlicen,ne se razlikuva od orginalot,cenata e prifatliva!
Од: ljubica | Датум: 04.1.2017 15:38
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (2/0)
komentar za 'CHARME'
mnogu sum zadovolna od parfemot, odlicen e
Од: SONJA | Датум: 29.1.2017 22:05
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
charme
Prekrasen.Mirisa isto kako i originalot.
Од: Violeta | Датум: 05.5.2017 02:27
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Prezadovolna
Prezadovolna od parfemot..traen mnogu blisku do originalot I super cena
Од: Гост | Датум: 10.5.2017 17:24
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
charme
Odlicen e parfemot
Од: Ana | Датум: 23.6.2017 08:28
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (1/0)
Charme
Parfemot e prekrasen.I mnogu trae.
Mnogu sum zadovolna.
Од: Гост | Датум: 04.4.2019 22:41
Дали овој осврт беше корисен? Да Не (2/0)
*
*
*
Спецификации на производот
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Роза
Главни ноти Божур
Фрезија
Личи
Средни ноти Роза
Момина солза
Магнолија
Основни ноти Килибар
Кедар од Вирџинија
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД