Пребарување
Filters
Close

Bath Bomb / Шумлива купка грозје - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5906713249710
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

05 EUR
100 мл. = 03 EUR

Мирисната и шумлива купка, ја хидрира и храни кожата додека се капете. Хранливи масла од соја и семе од грозје, ја мазнат и регенерираат кожата. Природниот растителен скроб ја омекнува кожата и ги смирува иритациите.

Уникатниот мирис на оваа шумлива купка, тотално релаксира и ја подобрува благосостојбата за време на капењето. Купката остава на кожата заштитен слој, кој останува подолго време на кожата и по капењето и го задржува прекрасниот мирис.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Купката се дели на две половини, од кои секоја половина се користи за едно капење. Едноставно ставете ја купката во када полна со топла вода и уживајте во нејзиното дејство и прекрасниот мирис.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM BICARBONATE, CITRIC ACID, SOLANUM TUBEROSUM STARCH, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, AQUA, PARFUM, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CI 19140, CARAMEL, HEXYL CINNAMALDEHYDE, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL

Мирисната и шумлива купка, ја хидрира и храни кожата додека се капете. Хранливи масла од соја и семе од грозје, ја мазнат и регенерираат кожата. Природниот растителен скроб ја омекнува кожата и ги смирува иритациите.

Уникатниот мирис на оваа шумлива купка, тотално релаксира и ја подобрува благосостојбата за време на капењето. Купката остава на кожата заштитен слој, кој останува подолго време на кожата и по капењето и го задржува прекрасниот мирис.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Купката се дели на две половини, од кои секоја половина се користи за едно капење. Едноставно ставете ја купката во када полна со топла вода и уживајте во нејзиното дејство и прекрасниот мирис.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM BICARBONATE, CITRIC ACID, SOLANUM TUBEROSUM STARCH, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, AQUA, PARFUM, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CI 19140, CARAMEL, HEXYL CINNAMALDEHYDE, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Компиров скроб
Дополнителни активни состојки Масло од соја
Масло од авокадо
Масло од семе од грозје
Линија на производи Bath Bombs - The Bath Ritual
Тип на производ Шумлива купка
Амбалажа Најлон
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 18 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Компиров скроб
Дополнителни активни состојки Масло од соја
Масло од авокадо
Масло од семе од грозје
Линија на производи Bath Bombs - The Bath Ritual
Тип на производ Шумлива купка
Амбалажа Најлон
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 18 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

Bath Bomb / Шумлива купка гуава - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

Bath Bomb / Шумлива купка манго - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
05 EUR
100 мл. = 00 EUR

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Hugo Boss "The Scent"
23 EUR 15 EUR