Пребарување
Filters
Close

BABY & KIDS / Шампон & Пенлива купка - 250 мл.

ЧИСТЕЊЕ • ЗАШТИТА
ЕКСТРАКТ ОД ПАМУК • БЕТАИН
Бренд: ORGANIQUE
Баркод: 5902135438510
Бесплатна испорака
Време на испорака: 1-2 работни дена
Достапност: На залиха

910 МКД
100 мл. = 364 МКД

Наменето за деца од два месеци.


Уникатна органска козметика инспирирана од потребите на бебињата и децата, која секојдневната нега ќе ја претвори во прекрасен ритуал полн со љубов. Создадена во консултации и совети со родители каде во предвид е земена и чувствителната детска кожа.


Употребените природни состојки поседуваат сертификат за органско производство.


Производот се карактеризира со лесна, богата формула од приридни состојки кои ја прават детската коса мека , а истовремено ја мазнат и заштитуваат кожата, што го прават погоден да се употребува и како пена за капење. Овој производ може да биде идеален за заштита и нега на чувствителна кожа кај возрасните.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Екстракт од семе од памук – смирува, хидрира, ја подобрува состојбата на кожата и косата
- Бетаин – омекнува, мазни, ја заштитува кожата и косата
- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мало количество од производот на мокра коса и масирајте додека да почне да пени, па потоа исплакнете го. Производот исто така може да се употребува како пенливо средство истурајќи дел во када полна со вода, а погоден е и за миење и нега на кожата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, BETAINE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL –4 CAPRATE, GLYCERYL OLEATE, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE

Наменето за деца од два месеци.


Уникатна органска козметика инспирирана од потребите на бебињата и децата, која секојдневната нега ќе ја претвори во прекрасен ритуал полн со љубов. Создадена во консултации и совети со родители каде во предвид е земена и чувствителната детска кожа.


Употребените природни состојки поседуваат сертификат за органско производство.


Производот се карактеризира со лесна, богата формула од приридни состојки кои ја прават детската коса мека , а истовремено ја мазнат и заштитуваат кожата, што го прават погоден да се употребува и како пена за капење. Овој производ може да биде идеален за заштита и нега на чувствителна кожа кај возрасните.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Екстракт од семе од памук – смирува, хидрира, ја подобрува состојбата на кожата и косата
- Бетаин – омекнува, мазни, ја заштитува кожата и косата
- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мало количество од производот на мокра коса и масирајте додека да почне да пени, па потоа исплакнете го. Производот исто така може да се употребува како пенливо средство истурајќи дел во када полна со вода, а погоден е и за миење и нега на кожата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, BETAINE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL –4 CAPRATE, GLYCERYL OLEATE, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE

Спецификации на производот
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Семе од памук
Други активни состојки Бетаин
Глицерин
Линија на производи Baby & Kids
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Напишете сопствен осврт
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Спецификации на производот
Дејство / Ефект Чистење (Cleansing)
Заштита (Protection)
Главни активни состојки Семе од памук
Други активни состојки Бетаин
Глицерин
Линија на производи Baby & Kids
Тип на производ Шампон за коса
Амбалажа Мека пластика
Сертификати GMP - Good Manufacturing Practice
Земја на потекло Полска
Максимален рок на траење 24 месеци
Корисниците кои го купиле овој производ, исто така купија

BABY & KIDS / КРЕМА ЗА ТЕЛО - 250 мл.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ПАМУК • ВИТАМИН Ф
910 МКД
100 мл. = 364 МКД

BABY & KIDS / МАСЛО ЗА НЕГА - 250 мл.

ЗАШТИТА • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПАМУК • МАСЛО ОД БАДЕМ
910 МКД
100 мл. = 364 МКД

Bath Bomb / Шумлива купка портокал & чили - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
100 мл. = 171 МКД

Bath Bomb / Шумлива купка црна орхидеа - 170 гр.

ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
КОМПИРОВ СКРОБ • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО
290 МКД
100 мл. = 171 МКД