Search
Filters
Close

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5902539680379
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

 

Перфектна комбинација на сензуалност, елеганција и деликатност. Неверојатно секси, привлечно блага, а истовремено мистериозна која ја обвива кожата подолго време. Композицијата започнува со експлозија од  овошна и цветна свежина со комбинација од сочен портокал и гарденија. После некое време, може да се почувствуваат медот и нотата на пачули кои му даваат на парфемот зачудувачки карактер. Нотите од овој парфем, ја прават жената по самоуверена и влеваат доверба со која може да го освои светот.

 

Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top notes Црвен портокал
Гарденија
Middle notes Мед
Base notes Пачули
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Ноќен
Доминантна нота Мед
Top notes Црвен портокал
Гарденија
Middle notes Мед
Base notes Пачули
Customers who bought this item also bought

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Victorius - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Paco Rabanne "Invictus"
1399 МКД 895 МКД

Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"
1399 МКД 895 МКД