Search
Filters
Close

#LOVEMYJOB / ОСВЕЖУВАЧКА КРЕМА ЗА УМОРНИ СТАПАЛА - 100 МЛ.

ОСВЕЖУВАЊЕ • ДЕЗОДОРАЦИЈА
ГИНСЕНГ • ЧАШКЕСТ ЛИШАЈ • КОКОСОВО МАСЛО
Manufacturer: ORGANIC KITCHEN
SKU: 4743318183183
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

03 EUR
equates to 03 EUR per 100 milliliter(s)

Работата заврши, забавата може да почне! Оваа природна освежувачка крема ќе им го даде на твоите стапала, долго очекуваното опуштање! Органскиот гинсенг обновува, тонира и ги отстранува трагите на умор. Органскиот чашкест лишај овозможува освежителна и дезодорирачка акција. Инстантно чувство на свежина и уживање!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од крем гелот на сува кожа на стапалата и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACT*, AGROSTIS STOLONIFERA EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SALVIA SCLAREA OIL*, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 77491.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Работата заврши, забавата може да почне! Оваа природна освежувачка крема ќе им го даде на твоите стапала, долго очекуваното опуштање! Органскиот гинсенг обновува, тонира и ги отстранува трагите на умор. Органскиот чашкест лишај овозможува освежителна и дезодорирачка акција. Инстантно чувство на свежина и уживање!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од крем гелот на сува кожа на стапалата и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACT*, AGROSTIS STOLONIFERA EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SALVIA SCLAREA OIL*, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 77491.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Освежување (Refreshing)
Дезодорација (Deodorizing)
Главни активни состојки Гинсенг
Чашкест лишај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Сончогледово масло
Бела полевица
Алое вера
Лимета
Линија на производи #lovemyjob
Тип на производ Крема за стапала
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Освежување (Refreshing)
Дезодорација (Deodorizing)
Главни активни состојки Гинсенг
Чашкест лишај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Сончогледово масло
Бела полевица
Алое вера
Лимета
Линија на производи #lovemyjob
Тип на производ Крема за стапала
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Customers who bought this item also bought

ANTI-HAIR-LOSS / СЕРУМ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА СИТЕ ТИПОВИ - 20 МЛ.

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД АМАРАНТ
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
05 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)