Search
Filters
Close

#girlsaresuchgirls / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА РАЦЕ - 100 МЛ.

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ЛИМОН • ЗЕЛЕН ЧАЈ • КОКОСОВО МАСЛО
Manufacturer: ORGANIC KITCHEN
SKU: 4743318183176
Delivery date: 1-2 working days

03 EUR
equates to 03 EUR per 100 milliliter(s)

Совршен маникир, кој заслужува „like”! Органското масло од лимон ги храни и омекнува дланките и го стимулира растот и јачината на ноктите. Екстрактот од органски зелен чај ги хидрира кутикулите, давајќи им негуван изглед. Вашите прсти ќе изгледаат одлично!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисти и суви раце и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, CI77492.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Совршен маникир, кој заслужува „like”! Органското масло од лимон ги храни и омекнува дланките и го стимулира растот и јачината на ноктите. Екстрактот од органски зелен чај ги хидрира кутикулите, давајќи им негуван изглед. Вашите прсти ќе изгледаат одлично!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисти и суви раце и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM VITIS-IDAEA FRUIT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRUS LIMON PEEL OIL*, PARFUM, CITRAL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, CI77492.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Омекнување (Smoothing)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Масло од лимон
Зелен чај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Чајна билка
Кинеска шисандра
Брусница
Сибирско ноќниче
Масло од ленено семе
Линија на производи #girlsaresuchgirls
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Омекнување (Smoothing)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Масло од лимон
Зелен чај
Дополнителни активни состојки Кокосово масло
Маслиново масло
Чајна билка
Кинеска шисандра
Брусница
Сибирско ноќниче
Масло од ленено семе
Линија на производи #girlsaresuchgirls
Тип на производ Крема за раце
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS NATURAL
Земја на потекло Естонија
Максимален рок на траење 36 месеци
Customers who bought this item also bought

AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

STRENGTHENING / ШАМПОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 500 МЛ.

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
05 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА - 50 МЛ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД АЈДУЧКА ТРЕВА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
06 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)