Search
Filters
Close

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5904730300759
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

Нов, исклучително сензуален машки парфем спакуван во елегантно шишенце. Композицијата се состои од карактеристична нота на ѓумбир. По кратко време до израз доаѓаат лавандата и примамливото овошје манинка, кои делуваат како афродизијак. Главната нота во целост ја задржува аромата на кожата, истакнувајќи го машкиот карактер. Композицијата претставува идеален парфем за мажи полни со самодоверба и свесни за својата атрактивност. Совршен за есенко-зимските денови, парфемот зрачи наоколу со аура на сензуална мистерија.

 

 

Нов, исклучително сензуален машки парфем спакуван во елегантно шишенце. Композицијата се состои од карактеристична нота на ѓумбир. По кратко време до израз доаѓаат лавандата и примамливото овошје манинка, кои делуваат како афродизијак. Главната нота во целост ја задржува аромата на кожата, истакнувајќи го машкиот карактер. Композицијата претставува идеален парфем за мажи полни со самодоверба и свесни за својата атрактивност. Совршен за есенко-зимските денови, парфемот зрачи наоколу со аура на сензуална мистерија.

 

Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Манинка овошје
Top notes Ѓумбир
Middle notes Лаванда
Манинка овошје
Base notes Кожа
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
Existing reviews
super
Extra
From: Guest | Date: 4/22/2017 2:29 AM
Was this review helpful? Yes No (1/0)
top parfem
Vi blagodarime BELLINA sto ni nudite top parfemi i maski i zenski, za brzata isporaka i komletniot Vas profesionalen pristap kon nas klientite  vo rabotata , Vi poskuvam mnogu uspeh,pozdrav:-)))))
From: Aleksandar | Date: 4/23/2017 9:54 PM
Was this review helpful? Yes No (3/0)
👍
Dosta dobar mirisa slicno na originalot
From: nikola | Date: 12/10/2017 7:29 PM
Was this review helpful? Yes No (1/0)
top e
top e
From: Guest | Date: 3/7/2018 10:37 AM
Was this review helpful? Yes No (0/0)
*
*
*
Products specifications
Годишно време Есенски
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Манинка овошје
Top notes Ѓумбир
Middle notes Лаванда
Манинка овошје
Base notes Кожа
Customers who bought this item also bought

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД

Victorius - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Paco Rabanne "Invictus"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД