Search
Filters
Close

Ardagio Lili Affection - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Sì Passione"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5902539680430
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

Интензивна композиција која е совршено дополнување на имиџот на една позитивна, среќна и уверена жена. Парфем кој додава сензуалност и елеганција. Почетокот е свеж и сочен, благодарение на розовиот бибер, а подоцна доминираат слатките ноти на црна рибизла и круша. Во срцето на овој парфем се цветовите роза и јасмин, дополнети со нотите на ванила и кедар.

 

 

Интензивна композиција која е совршено дополнување на имиџот на една позитивна, среќна и уверена жена. Парфем кој додава сензуалност и елеганција. Почетокот е свеж и сочен, благодарение на розовиот бибер, а подоцна доминираат слатките ноти на црна рибизла и круша. Во срцето на овој парфем се цветовите роза и јасмин, дополнети со нотите на ванила и кедар.

 

Products specifications
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Круша
Top notes Розов бибер
Круша
Црна рибизла
Middle notes Роза
Јасмин
Хелиотроп
Base notes Кедар
Ванила
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Годишно време Пролетен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Круша
Top notes Розов бибер
Круша
Црна рибизла
Middle notes Роза
Јасмин
Хелиотроп
Base notes Кедар
Ванила
Customers who bought this item also bought

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД