Search
Filters
Close

Ardagio Aqua Nea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Giorgio Armani "Acqua di Gioia"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5903111022099
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

Бриз на свежина и природа спакувани во дискретно шишенце. Малата доза на шеќер во базната нота му дава на парфемот сладок тон, кој совршено се вклопува со свежата главна нота од лимета и нане. Летниот карактер на мирисот ја зајакнува срцевата нота со нежно маѓепсувачкиот јасмин, розовиот бибер и божурот.

 

 

Бриз на свежина и природа спакувани во дискретно шишенце. Малата доза на шеќер во базната нота му дава на парфемот сладок тон, кој совршено се вклопува со свежата главна нота од лимета и нане. Летниот карактер на мирисот ја зајакнува срцевата нота со нежно маѓепсувачкиот јасмин, розовиот бибер и божурот.

 

Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Лимон
Top notes Лимета
Нане
Middle notes Јасмин
Розов бибер
Божур
Base notes Цистус
Кедар
Шеќер
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
Existing reviews
Super
Parfemot e identicen so originalot a i cenata e wow!!!
From: Guest | Date: 9/18/2016 10:01 PM
Was this review helpful? Yes No (7/0)
Одличен
Многу близок до оригиналот
From: Љубица | Date: 2/18/2017 6:07 PM
Was this review helpful? Yes No (4/0)
Задоволна!
Парфемот е одличен!
From: Guest | Date: 3/23/2017 2:41 PM
Was this review helpful? Yes No (3/0)
задоволство на потросувач
Со задоволство сакам да го споделам мојот коментар за убав производ и професиоалност на Белина
From: Guest | Date: 4/21/2017 1:01 PM
Was this review helpful? Yes No (3/0)
ekstra
parfemite vi se top...dolgotrajni,eftini i identicni na originalite...usluzlivi i prijatni ....imate izbor na parfemi za sekoj od nas....nema da pogresite ako naracate...edinstveni

Od Lidija Panzevska
From: Lidija | Date: 7/19/2017 11:26 PM
Was this review helpful? Yes No (1/0)
*
*
*
Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Лимон
Top notes Лимета
Нане
Middle notes Јасмин
Розов бибер
Божур
Base notes Цистус
Кедар
Шеќер
Customers who bought this item also bought

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Anathea - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"
1399 МКД 895 МКД

Mon Succès - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Jean-Paul Gaultier "Scandal"
1399 МКД 895 МКД