Search
Filters
Close

Anathea Fresh - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa Aqua"
Manufacturer: JFENZI
SKU: 5902539680072
Free shipping
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

1399 МКД
895 МКД

 

 

Новата едиција на екстремно популарниот Anathea, збогатена со водни ноти, кои му даваат на парфемот посебна леснотија и свежина. Испреплетени се со доминантната композиција на ванила, која пак е надополнета од ѓумбиров цвет, сол и бергамот. Како последица на ова Anathea Fresh добива специфичен и уникатен цитрусно-зачинет карактер. Акордите на килибар и кашмирово дрво ја сочинуваат основата, кои воедно предизвикуваат восхит кај непосредното опкружување.

 

 

 

Новата едиција на екстремно популарниот Anathea, збогатена со водни ноти, кои му даваат на парфемот посебна леснотија и свежина. Испреплетени се со доминантната композиција на ванила, која пак е надополнета од ѓумбиров цвет, сол и бергамот. Како последица на ова Anathea Fresh добива специфичен и уникатен цитрусно-зачинет карактер. Акордите на килибар и кашмирово дрво ја сочинуваат основата, кои воедно предизвикуваат восхит кај непосредното опкружување.

 

Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Top notes Бергамот
Водни ноти
Масло од горчлив портокал
Middle notes Ѓумбиров цвет
Base notes Ванила
Сол
Килибар
Кашмирово дрво
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
Existing reviews
Го препорачувам!!!
Преубав производ, ме прашаа повеќе луѓе од работа кој парфем го користам, многу им се допадна!
From: Марина | Date: 6/14/2017 9:21 PM
Was this review helpful? Yes No (1/0)
Вистински избор
Го препорачувам
From: Suzana | Date: 7/15/2017 4:14 PM
Was this review helpful? Yes No (0/0)
*
*
*
Products specifications
Годишно време Летен
Дневен/Ноќен Дневен
Доминантна нота Ванила
Top notes Бергамот
Водни ноти
Масло од горчлив портокал
Middle notes Ѓумбиров цвет
Base notes Ванила
Сол
Килибар
Кашмирово дрво
Customers who bought this item also bought

Good Life - Eau de Parfum 100 ml.

Мириса слично на Carolina Herrera "Good Girl"
1399 МКД 895 МКД

Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Chanel "Bleu de Chanel"
1399 МКД 895 МКД

Desso Gold Gentleman - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Hugo Boss "The Scent"
1399 МКД 895 МКД

Savoir Nuit - Eau de Parfum 100 ml.

Similar scent to Versace "Crystal Noir"
1399 МКД 895 МКД