Search
Filters
Close

ALOE VERA / ТЕЧЕН САПУН ЗА РАЦЕ ОД АЛОЕ ВЕРА - 380 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ И ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • СОЛ
Manufacturer: URTEKRAM
SKU: 5765228838365
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

530 МКД
equates to 139 МКД per 100 milliliter(s)

Органски течен сапун со висок процент на алое вера во составот, кој создава меки меурчиња и кој ги хидрира и освежува вашите дланки.

 

11% состојки од органско потекло

46% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и тријте ги дланките се до појавување на пена, потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN**, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE,, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Органски течен сапун со висок процент на алое вера во составот, кој создава меки меурчиња и кој ги хидрира и освежува вашите дланки.

 

11% состојки од органско потекло

46% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и тријте ги дланките се до појавување на пена, потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN**, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE,, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Кокосов шеќер
Пченкарен шеќер
Сол
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Течен сапун
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Хидратација (Moisturizing/Hydrating)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Кокосов шеќер
Пченкарен шеќер
Сол
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Течен сапун
Амбалажа Тврда пластика
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 880 дена
Customers who bought this item also bought

SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ЉУБИЧИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА
330 МКД
equates to 1100 МКД per 100 milliliter(s)

AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ
370 МКД
equates to 740 МКД per 100 milliliter(s)

ANTI-HAIR-LOSS / СЕРУМ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА СИТЕ ТИПОВИ - 20 МЛ.

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД АМАРАНТ
370 МКД
equates to 1850 МКД per 100 milliliter(s)

Anathea - Extrait de Parfum 10 ml.

Мириса слично на Paco Rabanne "Olympèa"

Тип на парфем: Парфемски екстракт (22%)
Просечна долготрајност: 20-24 часа
325 МКД