Search
Filters
Close

ALOE VERA / ГЛИЦЕРИНСКИ САПУН ОД АЛОЕ ВЕРА - 100 ГР.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • СЛАТКО МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ
Manufacturer: URTEKRAM
SKU: 5765228838648
Delivery date: 1-2 working days
Availability: In stock

03 EUR
equates to 03 EUR per 100 gram(s)

Органски глицерински сапун со прекрасен и освежителен мирис. Предадете се себеси на меките меурчиња и хранливиот глицерин, како и на прекрасните есенцијални масла, кои ги прават рацете меки и чисти.

 

80% состојки од органско потекло

97% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Тријте го меѓу дланките се до појавување на пена, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM PALMATE**, SODIUM PALM KERNELATE**, AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Органски глицерински сапун со прекрасен и освежителен мирис. Предадете се себеси на меките меурчиња и хранливиот глицерин, како и на прекрасните есенцијални масла, кои ги прават рацете меки и чисти.

 

80% состојки од органско потекло

97% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Тријте го меѓу дланките се до појавување на пена, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM PALMATE**, SODIUM PALM KERNELATE**, AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Слатко масло од портокал
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Глицерински сапун
Амбалажа Најлон
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 1095 дена
Write your own review
*
*
  • Bad
  • Excellent
*
*
*
Products specifications
Дејство / Ефект Регенерација (Repairing/Regenerating)
Омекнување (Smoothing)
Главни активни состојки Алое вера
Дополнителни активни состојки Слатко масло од портокал
Линија на производи Aloe Vera
Тип на производ Глицерински сапун
Амбалажа Најлон
Сертификати Ecocert COSMOS ORGANIC
Vegan Society
Cruelty Free International
Земја на потекло Данска
Максимален рок на траење 1095 дена
Customers who bought this item also bought

BABY & KIDS / КРЕМА ЗА ТЕЛО - 250 мл.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ПАМУК • ВИТАМИН Ф
15 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)

COFFEE / ПУТЕР ЗА ТЕЛО - 200 МЛ.

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ШЕА ПУТЕР • КАФЕ • АЛГИ • ВИТАМИН Е
23 EUR
equates to 00 EUR per 100 milliliter(s)